GÜNDEM: Erdoğan’dan ABD’ye sert tepki

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Erdoğan'dan ABD'ye sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TÜBİTAK ödül töreninde konuşuyor. Ödül alanları tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ülkemizin asıl gündeminin bunlar olması gerektiğini söyledi.

Konuşmasında YPG’ye silah yardımı yapan ABD’ye çok sert tepki gösteren Erdoğan “Terör örgütlerine her türlü silah yardımını yaparsanız. Sonra da ‘yok biz silah değil mühimmat yardımı yapıyoruz’ derseniz. Kusura bakmayın bunu yutmayız.”dedi

Erdoğan terör örgütleri ile mücadele ettiğimizi söylerken mücadelemizin büyüme kalkınma kısımlarını ihmal etmememiz gerektiğini söyledi. Asıl bunları ihmal edersek şehitlerimizin kemiklerini sızlatırız dedi.

Türkiye’nin bir çok sorunla mücadele ettiği bir dönemde ödül törenleri düzenliyor olmamızı ben memnuniyetle karşılıyorum. Her biri kendi alanında çok önemli eserlerin açılışlarını yapmaktan büyük gurur duyuyorum. Bizim gerçek gündemimiz budur.

Ebediyete uğurladığımız her şehidimizin acısını yüreğimizde hissedeceğiz. Bu tür etkinlikleri çok önemli ve değerli buluyorum. Türkiye’nin pozitif gündem sıkıntısı yoktur. Rabbim her zorlukla beraber başka bir güzelliği de bize sunuyor.

2030’da yüksek gelirli ülke olacağız

OECD 2017 küresel kalkınma perspektifi rapğorunda kalkınma hızını sürdürmemiz halinde 2030’da yüksel gelirli bir ülke olacağımız ifade ediliyor.

Türkiye adım adım ilerliyor

14 yılda sıçrama yaptık. Üniversite olmayan ilimiz kalmadı. Anaokulu, ilk orta lise’de ciddi sıçrama yaşadık.

ABD’ye ve Batılı ülkelere tepki

“Türkiye olarak uzun süredir Batılı ülkelere, ‘terör örgütleri arasında ayrım yapmamaları, bu konuda ilkeli tutarlı davranmaları’ çağrısında bulunuyoruz. Buna karşılık Amerika başta olmak üzere kimi ülkeler kendilerince çeşitli bahaneler ileri sürüp harf oyunlarıyla göz boyayarak bölgemizde masumları katleden örgütlere aleni destek verme yoluna gidiyor. Bunları da dile getirdiğimiz zaman beyefendiler rahatsız oluyor.”

Sizler terör örgütlerine kalkar bu bölgede her türlü silah yardımını yaparsanız, ondan sonra bunu bir kılıfa koyarak ‘Hayır biz silah göndermiyoruz, mühimmat gönderiyoruz’ derseniz, kusura bakmayın biz bunu yutmayız.”

Bizim de silahlı kuvvetlerimiz var neyin mühimmat neyin silah olduğunu biliyoruz.

Bunu bizim kabul etmemiz mümkün değil. Eğer biz stratejik ortaksak o zaman siz bizim yanımızda yer alacaksınız. Bunun için de bizden güzellemeler beklemeyeceksiniz. Bunu da açık açık her zaman söylemeye mecburuz. Güya müttefik ülkelerin hiç bir desteğini görmüyoruz.

‘Bir de yalan üstüne yalan’

Suriye kaynaklı tehditleri yaşarken Türkiye, NATO olayın dışında tutuldu. Bugün de El Bab operasyonunda ne NATO’nun ne de müttefaik ülkelerin gücünü göremiyoruz. DEAŞ’a karşı kurulan grup hiçbir katkı sunmuyor. Bir de yalan üzerine yalan Türkiye DEAŞ’a destek veriyor. EL Bab harekatına hiç bir katkıda bulunmuyorlar sonra da yalan üstne yalan. DEAŞ’e türkiye destek veriyor diye. Mücadele eden biz. Zayiat veren biz. El insaf…Özgür Suriye Ordusu Amerika’nın başında kuralım dediği örgüttür. Direniş hareketidir. Onlarla beraber hareket ediyoruz ve gereken desteği veriyoruz. Çifte standarta NATO içinden de sesler çıktığını biliyoruz.Bir yayında görüyoruz. Ölüler yalan söylemez yazısıyla. Terör örgütünün analizindeki araştırmada PKK olduğunu görüyoruz. Terör örgütünün ali cengiz oyununu ifşa eden bu önemli yazı NATO üyelerinin adeta yüzüne haykırıyor.

‘Yılanla yatağa giren ısırılmayız göze almalı’

Biz bir şeyi özellikle söylüyoruz. Bölgesel politikalar tarafından desteklenen terör örgütleri mutlaka besleyen ülkelere de saldıracaktır. Yılanla yatağa giren ısırılıp zehirlenmeyi göze almalıdır. Türkiye’deki durumları film sahnesi gibi izleyenlerin de başına bela olacak. Hepsi en küçük tehditte darmadağIn oldu. 15 Temmuz’da benim milletim nasıl bir mücadele verdiğini, tanklar, toplar, silahlar karşısında açık ve net ortaya koymuştur.

Bedel de ödüyorsak kendi politikalarımızı üretme gücüne sahibiz. Mevcut sorunlarımız elbette var ama önümüzdeki başarı ve fırsatlar çok daha büyük. Sizlerin koyacağı başarı yüreceğiz ve bizi sevkedecekler. TÜBİTAK öncü olmalıdır. Bilim insanlarımıza güveniyorum, inanıyorum. Daima onlara destek olduk, destek olmaya da devam edeceğim. Sizlerin yanında olmayı sürdüreceğim. Kaynak: Milliyet

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50794 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.