BEŞİKTAŞ: Önemli Suçlama!..

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş’la ilgili Oda tv yeni bir habere imza attı. Haberdeki iddialar oldukça önemli ve kamuoyu tarafından incelemeye değer nitelikte bulundu.
Haber aynen şöyle:
Beşiktaş Belediyesi’ndeki yolsuzluk iddialarının belgesini Odatv gündeme getirmişti.
Olayda gelişmeler var.
Yeni yaşananlar Türkiye’de yargı, siyaset ve muhalefet üzerine düşündürtecek türden.
Önce olayı anlatalım…
CHP’li Murat Hazinedar’ın başkanı olduğu Beşiktaş Ortaköy’de tekel bayisi olmaya aday Birol Şahin isimli vatandaş 4 ay oyalandıktan sonra ruhsat işlerinden sorumlu başkan yardımcısı Mürvet Günday, 50 bin lira rüşvet talep etmişti. Dükkanını tuttuktan 7 ay sonra hala mal alıp satamayan Şahin’in canına tak eder. Olayı bağlı bulunduğu odaya bildirir.
İstanbul Tekel – Gazete Bayileri ve Kuru Kahveciler Esnaf Odası başvuruyu inceler. Birol Şahin’in haklı olduğuna kanaat getirilir. Olayı bir şikayete dönüştürür. Beşiktaş Belediye Başkanlığı Ruhsat Müdürlüğü’ne dilekçe yazan Oda Yönetimi bir an önce üyesine yasal hakkı olan ruhsatın rüşvetsiz verilmesini ister. Yoksa hukuki yollara başvurulacağı belirtilir. Rüşvet vermeye direnen Şahin, olayı bağlı bulunduğu odaya bildirir. İstanbul Tekel – Gazete Bayileri ve Kuru Kahveciler Esnaf Odası başvuruyu inceler. Birol Şahin’in haklı olduğuna kanaat getirilir. Olayı bir şikayete dönüştürür. Beşiktaş Belediye Başkanlığı Ruhsat Müdürlüğü’ne dilekçe yazan Oda Yönetimi bir an önce üyesine yasal hakkı olan ruhsatın rüşvetsiz verilmesini ister. Yoksa hukuki yollara başvurulacağı belirtilir.
Haberi kritik hale getiren ayrıntı ise esnaf Birol Şahin’in CHP Beyoğlu İlçe Örgütü üyesi, Oda Başkanı Ferihan Karasu’nun da CHP Parti Meclisi Üyesi olması.
Kısacası biri partinin tepesindeki iki CHP’li Beşiktaş Belediyesi’ndeki rüşvet çarkını belgeleyerek olayı açığa kavuşturuyordu.
Odatv haberden sonra yaşananların peşine düştü.
İlki bizimle ilgili.
Hakkındaki Cemaat soruşturmaları nedeniyle hakkında yurtdışı yasağı olan CHP’li Murat Hazinedar hakkındaki haber hakkında yargı jet hızıyla engelleme kararı verdi. Belgeli rüşvet iddiaları mı, Cemaat şüphelisi bir başkan hakkında ortaya saçılanlar mı bilinmez yargı elini çabuk tutmuştu.
Gelelim ikinci gelişmeye….
Beşiktaş Belediyesi’nde 8 Meclis üyesi olayı büyüterek Meclis’e önerge verdi. Bu 8 ismin de CHP’li olduğunu hatırlatalım.
Ve gelelim asıl meseleye…
Beşiktaş’taki rüşvet iddiasını belgeleyen CHP Parti Meclisi Üyesi Ferihan Karasu’ya haberden sonra ne oldu dersiniz?
Odatv, Karasu’ya ulaştı. Neler olduğunu sordu.
Karasu, Odatv’ye şunları söyledi: “Haberden sonra başım bayağı belaya girdi. Benim Beşiktaş’ta bir büfem var. Büyükşehire bağlı. Ben de bu sayede Oda Başkanlığı yapıyorum. İşletmesi bana ait bir yer. Bir çalışan var. Her gün taciz ediliyor. Gece 12’de zabıta müdürünü arıyor, ‘git bir şey bul oraya ceza kes’ diye. Büyükşehir’e ‘kaldıralım’ diye şikayet ediyor. Ruhsat istiyor, vergi levhası soruyor. Bir seferinde tutanak da tutmuş, benimle uğraşıyor. Belediye Başkanı kimliğini kullanarak bana vuruyor. Tekin Bey’i aradım ‘durdurun bu adamı’ dedim. 16’sını bekliyorum, 16’sında partiden de çıkmış olsun ben başlayacağım.”
Kısacası Hazinedar bildiğiniz Hazinedar.
Bakalım disiplin soruşturmasının ardından ortaya neler saçılacak?
Odatv.com

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50794 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.