İSTANBUL: Binlerce kişi koştu

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Yenikapı Etkinlik Alanı’nda yapılan maratonun halk koşusuna yaklaşık 8000 kişi katılırken, elit kategoride Kenyalı atletler damgasını vurdu.

Maraton heyecanı yaşandı. İstanbul’da “Yarı Maraton” rekor katılımla tamamlandı. Yenikapı Etkinlik Alanı’nda yapılan maratonun halk koşusuna yaklaşık 8000 kişi katılırken, elit kategoride Kenyalı atletler damgasını vurdu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Vodafone İstanbul Yarı Maratonu rekor katılımla tamamlandı. Toplam 21 kilometreden oluşan parkuru elit atletler kategorisinde erkeklerde Kenyalı Evans Kiplagat 1.00:13’lük dereceyle birinci olarak tamamladı. Evans bu dereceyle parkur rekorunun da sahibi olurken, yarışın kadınlardaki birincisi ise 1.06:37’lik dereceyle Kenyalı Gladys Chereno oldu. Cherono bu derecesiyle kendine ait en iyi zamanı elde etti. Erkeklerde Leonard Langat ikinci, Joseph Kiptum üçüncü sırada tamamladığı İstanbul Yarı Maratonu’nun erkeklerdeki dördüncüsü ise Titus Mbishei oldu. Kenyalı atletlerin damgasını vurduğu sıralamada kadınlar elit kategorinin ikincisi Helah Kiprop 1.08:23’lük dereceyle ile ikinci oldu. Ethiyopyalı Muluhabt Tsega ise 1.09:22’lik d dereceyle üçüncü sırada yer aldı. Kadınlarda Türkan Erişmiş Özata 1.19:28’lik derecesiyle 12. olurken, Fatma Çabuk yarışı 1.34.10’la 14. bitirdi. Erkeklerde ise Aykut Taşdemir 13., Yavuz Ağralı 14., Mehmet Ali Akbaş 16., Veysel Yıldırım 18. ve Resul Çelik 19. oldu.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50794 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.