İSTANBUL: Taşımalı sistemle bakım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ekipleri sorumluluk alanındaki yolları trafiği aksatmamak için “taşımalı sistemle” gece asfaltlıyor.
Bahar döneminin gelmesi ile birlikte yolların bakımı ve asfalt çalışmaları başlatıldı. Ekiplerin yolarda tespit ettiği bozulmaları düzeltmek amacı ile asfalt onarımı; kısmi kaplama (yama) ve tam kaplama yapacak. Vatandaşlara çalışmalardan sonra daha rahat ve konforlu bir sürüş sağlanacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri Ana arterler başta olmak üzere Avrupa ve Anadolu Yakasında asfalt yenileme çalışmaları trafiği aksatmayacak şekilde gece yarısından sonra yapılacak. Gece çalışmalarında ışıklı güvenlik ve yönlendirme levhaları ile vatandaşların güvenliği sağlanacak.

Ekipler çalışma tamamlandıktan sonra araçlarını çalışma bölgesinden uzaklaştıracak. Her iki yakada toplam 399 ana ulaşım yolunun asfaltının yenilenmesi planlanıyor. Trafikte ulaşımın aksamaması için çalışmalar saat 23.00 ile 05.00 arasında yapacak.