BEŞİKTAŞ: Çetin Emeç anılıyor

TÜRKİYE’NİN EN ESKİ HABER SİTESİ

Çetin Emeç için anma gecesi

Beşiktaş Belediyesi tarafından 10 senedir düzenlenen “Ustalara Saygı” etkinlikleri, 23 Mart Pazartesi akşamı gerçekleştirilecek olan Çetin Emeç’e Saygı Gecesi gecesi ile sürüyor.

25 yıl önce 7 Mart’ta uğradığı silahlı bir saldırı sonucu hayatını yitiren Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Emeç için dostları, sevenleri, meslektaşları Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi’nde bir araya gelecekler.

Demokrasiye bağlılıkları ve laik tutumlarından ötürü gazetecilerin ve aydınların hedef alındığı 90’lı yıllarda gazetecilik duruşundan ödün vermeyen, titiz çalışması ve çalışkanlığıyla meslektaşlarına örnek olan Çetin Emeç için gerçekleştirilecek saygı gecesi, saat 20.00’da başlayacak.

Faruk Şüyün’ün hazırladığı, Özalp Birol’un sunacağı etkinlikte aralarında Aydın Candabak, Ayşe Kulin, Doğan Hızlan, Enis Berberoğlu, Kenan Sönmezler, Namık Koçak, Nebahat Ercan, Nurcan Akad, Öznur Kalender, Pınar Türenç, Uğur Dündar ve Zeynep Göğüş’ün de bulunduğu konuşmacılar ustayı anlatacaklar…

Konuşmaların ardından Çetin Emeç’in kızı Mehveş Emeç Birol, davetlilere piyano eşliğinde mini bir konser verecek.

Ustanın eşi Bilge Emeç’in de katılacağı Çetin Emeç’e Saygı toplantısı, oğlu Mehmet Emeç’in konuşması ile sona erecek.

Ustalara Saygı etkinlikleri önümüzdeki ay, 6 ve 20 Nisan’daki toplantılarla sürecek…

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

REKLAM
SON HABERLER

REKLAMYasal Uyarı

  • Türkiye’nin en eski haber sitesidir. Gazete Beşiktaş’ın Kurumsal Haber Sitesi olup, tüm isim hakları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Yayın Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Basın Yayın ve Valilikçe alınarak, akredite olmuş,  markalar ODTÜ, Türk Patent Enstitüsü tarafından korunmaktadır. Tüm hakları saklı olup, izinsiz kullanılamaz. (2000)
Gazete Beşiktaş hakkında 50914 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.