TÜRKİYE: Sağlıkta 5 misli çalışan…

TÜRKİYE’NİN EN ESKİ HABER SİTESİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye’de son 12 yıl içinde sağlık hizmetleri alanında gerçek bir devrim yaşandığını belirterek, ‘Sağlık çalışanlarımızın sayısı 5-6 misli artmıştır’ dedi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye’de son 12 yıl içinde sağlık hizmetleri alanında gerçek bir devrim yaşandığını belirterek, ” Sağlık çalışanlarımızın sayısı 5-6 misli artmıştır. “Çağdaş bir toplum olarak en iyi şartlardasağlık hizmeti alınması için bundan sonra da çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Başbakan Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile birlikte Hacı Bayram-ı Veli Camii’ne gitti. Davutoğlu ve beraberindekiler, sabah namazını kıldıktan sonra Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ile birlikte Hacı Bayram-ı Veli Türbesi’ni ziyaret etti.

Daha sonra Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne geçen Davutoğlu, burada doktorlar, hemşireler, hastane çalışanları ve hastalarla sohbet etti.

Davutoğlu, hastaneden ayrılırken basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bugünün 14 Mart Tıp Bayramı olduğunu hatırlattı. Doktorlar ve hemşireler başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı’nı kutlayan Davutoğlu, insanlığın başlangıcından itibaren insanlığın var oluşu için çaba sarf eden mesleklerin başında tıp ilminin ve hekimliğin geldiğini söyledi.

Anne-baba-çocuk, hoca-talebe gibi doktor-hasta ilişkisinin de başladığı zaman bitmeyen ilişkilerden olduğunu dile getiren Davutoğlu, bu ilişkinin yoğunluklu bir muhabbet, sevgi ve fedakarlığı bünyesinde barındırdığını anlattı.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

REKLAM
SON HABERLER

REKLAMYasal Uyarı

  • Türkiye’nin en eski haber sitesidir. Gazete Beşiktaş’ın Kurumsal Haber Sitesi olup, tüm isim hakları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Yayın Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Basın Yayın ve Valilikçe alınarak, akredite olmuş,  markalar ODTÜ, Türk Patent Enstitüsü tarafından korunmaktadır. Tüm hakları saklı olup, izinsiz kullanılamaz. (2000)
Gazete Beşiktaş hakkında 50914 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.