KENT: Deprem endişesi!..

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

İstanbul'da deprem olur mu?

Ahmet Ercan’dan sonra başka bir uzman da açıklamasıyla gündeme yerleşti. Ege Denizi’nde, Midilli Adası açıklarında 6 Aralık 201 tarihinde meydana gelen 5.1 ve 5.0 Mw büyüklüğündeki 50 civarındaki depremle ilgili olarak uyaran uzmanlar, 7.2 büyüklüğünde bir depreme hazırlıklı olunmasını istedi. Midilli depremleri, Kuzey Anadolu fayının güney kolu ile İzmir-Balıkesir transfer zonu arasındaki bölgede kalıyor diyen uzmanı, Marmara Bölgesi için de tehlike sinyallerinden söz etti.
Uzmanlar son depremlerin daha geniş bir şekilde incelenmesi gerektiğini, çünkü aynı fayda iki büyük deprem olmasının normal olmadığını belirtiyor. Prof. Dr. Sözbilir, “Son oluşan Midilli Ege depremleri, bölgedeki kırılmaların KB-GD ve KD-GB uzanımlı doğrultu atımlı faylar ile yaklaşık D-B uzanımlı normal faylardan kaynaklandığını söylüyor. Yani bu bölgede, hem normal faylar hem de doğrultu atımlı faylar birlikte çalışıyor ve dolayısıyla stresin bir faydan diğerine aktarıldığı deprem fırtınalarına neden oluyorlar” şeklinde konuştu

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50401 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.