EKSTRA: Doğum izni 18 hafta

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, çalışan kadınların doğum izinlerinin artırılmasıyla ilgili, “Doğum izinleri şu an zaten 16 hafta olarak uygulanıyor, bunun 18 haftaya çıkarılması talep ediliyor. İstihdamda sıkıntı yaşanmaması için tarihte uyguniyet aranıyor.
’20 hafta’ diyenler, ağırlıklı o görüşten vazgeçtiler, çünkü istihdamda sorun olabiliyor. 18 hafta dileyen kullanabilir veya karşılıklı anlaşarak o da olabilir, değerlendirilebilir” dedi. Bakan Çelik, kadın çalışanların doğum izninin artırılması, çocuklarına yönelik kreş uygulaması, evlenecek çiftlere kredi gibi bazı uygulamalarda değişiklik konularının bu ay TBMM’de gündeme getirileceğini söyledi.

KIDEM TAZMİNATI FONU
Çelik, ayrıca kıdem tazminatı fonu, taşeron işçilik, esnek çalışma ve uzaktan çalışma gibi konuları içeren kapsamlı bir çalışmayı Ekim’in son haftasında Başbakan Erdoğan’a sunacaklarını belirtti.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50396 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.