EKSTRA: Metroda 2019 hedefi

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Metro yatırımlarını anlatan İBB Başkanı Kadir Topbaş, 2019’da New York’tan sonra en büyük metro ağına sahip ikinci kentin İstanbul olacağını söyledi. İstanbul’daki raylı sistem yatırımları bilgilendirme toplantısında konuşan İBB Başkanı Kadir Topbaş, konuştu.
Topbaş kentin en önemli problemi olan ulaşımla ilgili metro hatlarına ilişkin projeler sunacaklarını söyledi. Projelerinin vaat değil, birer uygulama olduğunu kaydeden Başkan Topbaş şu bilgileri verdi:

METRO HEDEFİ 2019

– 2019’da programlanan çalışmanın sonunda dünyada New York’tan sonra en büyük metro ağına sahip ikinci kent İstanbul olacak. Bu bir hayal değil. Projeyi adım adım uygulamaya koyduk.

11 MİLYON YOLCU

– Göreve geldiğimizde kentte 45 kilometrelik metro ağı vardı. 2016, şehirde dönüm noktası olacak. Günde 7 milyon insan metro kullanacak. 2019’da metro ağı 400 kilometreyi bulacak ve metroyu kullanan insan sayısı 11 milyona çıkacak. 2019, esasında zirve dönemimiz.

– Daha sonraki projeleri ortaya koyup 775 kilometreye eriştiği zaman, İstanbul dünyanın gıpta ettiği, ulaşım problemi olmayan bir kent olma özelliğine sahip olacak.

TELEFERİK 2015’TE

– Yenikapı-Aksaray metro hattı 2014’te hizmete girecek. 2019’a kadar Sabiha Gökçen HavalimanıPendik, Yenikapı-İncirli, HalkalıArnavutköy-3. havalimanı gibi kentin birçok yerinde raylı sistemle ulaşım hedefleniyor.

– Kartal-Kaynarca, ÜsküdarÜmraniye-Çekmeköy-Sancaktepe, Levent-Rumeli Hisarüstü metro hatları ile MecidiyeköyZincirlikuyu-Altunizade-Çamlıca teleferik hattı 2015’te hizmete sunulacak.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50791 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.