ÇADIRDA HAKİME TALİMAT KİMDEN

TÜRKİYE’NİN EN ESKİ HABER SİTESİ

4CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, “PKK’lıların Avrupa’dan dönüşünün ertelendiği” açıklaması yapan Başbakan Tayyip Erdoğan’a, “Ara mı verdin, yoksa vaz mı geçtin? Bu işi engelleyen doğrudan doğruya milletin kendisidir. Millete rağmen devam etme, sonu kötü olur” dedi.Baykal’ın CHP grubundaki konuşması özetle şöyle:Ağrı’ya gitti açılımı methetti, Erzurum’a gitti ‘sil baştan yaparız’ dedi. Bir gün içinde. Pakistan’a giderken ise ‘Bu işe ara verdik’ dedi. Ne oldu da iki gün içinde bu politikadan çark edildi?PKK, Öcalan ve DTP arasında siyasal bir ayrım yapmanın hiçbir anlamı olmadığı ortaya çıkmıştır. Biz kimseyi itham etmek niyetinde değiliz, ama tam dayanışma içindeler. Bu beraberlik net biçimde ortaya çıkmıştır. PKK, DTP ve Öcalan siyasi bütünlük içindedir.Bu üçlü ile iktidar işbirliği yapmıştır. Müsteşar, niye gitmiştir o saatte Habur’a? Kim vermiştir direktifi? Peki müsteşarı biz gönderdik. PKK’lıları oraya kim gönderdi. Onlar diyor ki beni buraya Apo gönderdi. Nasıl oluyor da, hükümetin talimatıyla, Apo’nun talimatı aynı anda o kişileri orada buluşturuyor? PKK, İmralı, DTP ile Tayyip Erdoğan arasındaki mutabakat, ancak hukukun katledilmesiyle mümkün hale getirilmiştir. Türkiye’de terör sanıklarının ayağına hakim taşımak diye bir olay var mı? Çadır mahkemesi var mı Türk yargısında? Hadi savcıyı taşıdın, başsavcı talimat verdi diyorsun. Peki hakime kim talimat verdi?Akşamları, madalyasını ortaya atan, berat yazısını yerlere vuran, protez bacağını çıkarıp, “İşte benim madalyam bu” diye gösteren gazilerimizi, şehit ailelerimizi görüyorsunuz. İnsanları böyle düşündürerek bu ülkeyi yönetemezsin. Milleti aldatamazsın. Teröre devam edenlerle, teröristleri temsil edenlerle, terör sürerken müzakere yapıyorsunuz. Bunu yaptığınız anda onu kendinize eşit saymış oluyorsunuz. İşte siz bunu yaptığınız anda büyük bir çıkmazın için girmişsiniz demektir. Şimdi, “Ara verdik” diyorlar. Ara mı verdin, yoksa vaz mı geçtin? Şiddet ve terör merkezleriyle iş tutarak bir yere varamazsınız. Hükümet bir yol ayrımında, tamam mı devam mı? Bu manzara karşısında “Devam edeceğim” demek, millete saygısızlıktır. İnatlaşmaktır. Tavsiye etmem sonu kötüdür.Kulaklıktan teypten videodan, cepten vergi alıp, TRT’yi besleyeceksin. Sonra da CHP’ye hakaret edeceksin. CHP’yi tavada kızartacaksın.Getireceksin Kanada’dan ruh hastası insanı (Tuncay Güney) CHP’ye hakaret ettireceksin. TRT ,Türkiye’nin televizyonu olmaktan çıktı, hükümetin borazanı oldu. Biz CHP olarak TRT’ye kaynak yaratma amacıyla yapılan düzenlemeyi Danıştay’a götüreceğiz.CHP lideri Deniz Baykal, TBMM ziyareti kapsamında ayrı ayrı kabul ettiği şehit aileleri ve gazilere “Devlete sakın ha devlete küsmeyin.Sakın o madalyaları yere atmayın. Ne olur, o sahneleri yaşatmayın, hepimizin yüreğini burkuyor” diye seslendi. Ziyarette şehit aileleri ve gaziler, Kandil ve Mahmur’dan gelen 34 kişinin Habur’da karşılanmalarında yaşanan görüntülere duydukları tepkiyi dile getirdiler.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

REKLAM
SON HABERLER

REKLAMYasal Uyarı

  • Türkiye’nin en eski haber sitesidir. Gazete Beşiktaş’ın Kurumsal Haber Sitesi olup, tüm isim hakları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Yayın Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Basın Yayın ve Valilikçe alınarak, akredite olmuş,  markalar ODTÜ, Türk Patent Enstitüsü tarafından korunmaktadır. Tüm hakları saklı olup, izinsiz kullanılamaz. (2000)
Gazete Beşiktaş hakkında 50904 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.