Öğrencilerden Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm Projesi Sergisi!

TÜRKİYE’NİN EN ESKİ HABER SİTESİ

Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri, “Sıfır Atık Projesi”inde sanata giden yolda gazete ile buluştu. Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan, öğrencilerin hazırladığı atık sergisinin Ortaköy Kethüda Hamamı’nın salonunda sergilendiğini duyurarak, sanatseverleri ziyarete davet etti.

Sıfır Atık Projesi kapsamında atık oluşumunun önlenmesinden başlayarak, atıkların azaltılması, kaynağında ayrı biriktirilmesi, geçici depolanması, ayrı toplanması, taşınması ve işlenmesi süreçlerinin hepsini içine alan, Sıfır Atık Yönetim Sistemine geçilmesi gerekmektedir. Bu amaçla okullarda çeşitli etkinliklere düzenleniyor.

“Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm projelerinden en güzeli”

Beşiktaş’taki Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri, yenilikçi fikirler ile tasarımlar gerçekleştirdi. Oluşan atıkların geri dönüşümünün sağlanması adına atölye çalışmalarının yapıldığı “Sıfır Atık Projesi”inde, öğrencilerin yaptığı işlerin sergisi de açıldı.

Cumhuriyet Ortaokulunda düzenlenen “Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm Projesi” programı Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan ve Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Türkoğlu’nun katılımlarıyla gerçekleştirildi. Kaymakam Önder Bakan, Twitter’da yaptığı paylaşımında “Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm projelerinden en güzeli!.. ORTAKÖY KETHÜDA HAMAMININ salonunda da sergilenmesini sağlıyoruz.Sanat severleri bekleriz.” ifadelerini kullandı.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

REKLAM
SON HABERLER

REKLAMYasal Uyarı

  • Türkiye’nin en eski haber sitesidir. Gazete Beşiktaş’ın Kurumsal Haber Sitesi olup, tüm isim hakları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Yayın Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Basın Yayın ve Valilikçe alınarak, akredite olmuş,  markalar ODTÜ, Türk Patent Enstitüsü tarafından korunmaktadır. Tüm hakları saklı olup, izinsiz kullanılamaz. (2000)
Gazete Beşiktaş hakkında 51123 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.