Beşiktaş’ta bir caminin tuvalet kapısı üçüncü kez çalındı

TÜRKİYE’NİN EN ESKİ HABER SİTESİ

Beşiktaş’ta bir caminin tuvaletinin kapısı üçüncü defa çalındı.

İstanbul Beşiktaş’ta bir caminin tuvalet kapısının üçüncü defa çalınması anları güvenlik kamerasınca kaydedildi. Edinilen bilgilere göre;  Beşiktaş Türkali Mahallesi Uzunova Caddesi’nde bulunan Tuz Baba Camisi’nin tuvalet kapısı, farklı tarihlerde şüpheli kişi veya kişilerce üç defa çalındı.

Hırsızlık anı ise güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülerde şüphelinin, öğle saatlerinde sırtladığı beyaz bir kapıyla sokaktan geçişi görülüyor.

Caminin imamı ve cemaatin, olayı emniyete bildirerek, şikayetçi olması üzerine çalışma başlatan polis, güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı.

Cami cemaatinden Sadi Kahraman, kapıların daha önce de çalındığına işaret ederek, kapılar çalındıkça cemaat olarak yenisini yaptırmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Hırsızlık şüphelisi veya şüphelilerinin yakalanmamasına tepki gösteren camii cemaatinden Sadi Kahraman, “Şadırvan tuvaleti kapısının çalınması da ilk defa başımıza geliyor, cemaat olarak yaptırdık. İkinci, üçüncüyü de çaldılar. Gerçekten çok sıkıntılı bir durum yani. Emniyete bildirildi incelemeler devam ederken ikinci ve üçüncü tuvalet kapısı hırsızlığı gerçekleşti. Organize bir hırsızlık olduğunu düşünüyoruz. Biz yaptırdıkça çalıyorlar. Hırsızlar tek değil ikinci, üçüncü şahıslar anı şekilde geliyorlar, alıyorlar. Cemaat olarak, çalındıkça yaptırıyoruz.” dedi.

Polisin, şüphelileri yakalamaya yönelik çalışması sürüyor.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

REKLAM
SON HABERLER

REKLAMYasal Uyarı

  • Türkiye’nin en eski haber sitesidir. Gazete Beşiktaş’ın Kurumsal Haber Sitesi olup, tüm isim hakları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Yayın Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Basın Yayın ve Valilikçe alınarak, akredite olmuş,  markalar ODTÜ, Türk Patent Enstitüsü tarafından korunmaktadır. Tüm hakları saklı olup, izinsiz kullanılamaz. (2000)
Gazete Beşiktaş hakkında 51123 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.