Akpolat: Canlarımızın daima yanındayız

TÜRKİYE’NİN EN ESKİ HABER SİTESİ

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Beşiktaş’ı sokak hayvanları için daha iyi şartlarda yaşanılabilir bir yer haline getirmeye devam ediyor. Akpolat, Zorlu Center personel yemekhanesinde biriken atık yemeklerin dikkatle ayrıştırılarak, Geçici Hayvan Bakımevi’ndeki can dostlarımıza ulaştırıldığını duyurdu.

Beşiktaş Belediyesi’nden öncü bir hareket daha geldi. Sokaktaki yardıma muhtaç hayvanların karnını doyurmak için yeni bir adım attı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, konu hakkında Twitter hesabında şu ifadeleri paylaştı:

“Zorlu Center personel yemekhanesinde biriken atık yemekleri dikkatle ayrıştırarak, Geçici Hayvan Bakımevimizdeki canlara ulaştırıyoruz. Böylece hem israfı önlüyoruz, hem de canlarımızın karnı doyuyor. Destekleri için @ZorluCenter’a teşekkür ederim.”

“Can dostlarımızın karınları doyuyor”

Beşiktaş Belesiyesi de, iş birliğini şu sözlerle duyurdu:

“Yemekler boşa gitmiyor, can dostlarımızın karınları doyuyor. Zorlu Center iş birliği ile yenmeyen yemekleri topluyor, geçici hayvan bakımevimizdeki dostlarımıza yemek desteği sağlıyoruz. 7 gün 24 saat can dostlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. “

Başkan Akpolat can dostlarının refahı için çalışmaya devam ediyor

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat,daha önce yaptığı açıklamalarında, “Beşiktaşımızda can dostlarımızın refahı için çalışmaya devam ediyoruz. Veteriner İşleri Müdürlüğümüzün çalışma saatlerini 7 gün 24 saate çıkardık, sayısını artırdığımız personelimiz ile canlarımızın daima yanındayız.” ifadelerini kullanarak, vatandaşlara şu şekilde seslenmişti:

“Değerli komşularım,

Beşiktaş’ta sokak hayvanlarıyla sadece kentimizi değil, hayatımızı da paylaşıyoruz. Sahilde, sokaklarda, kafelerde Beşiktaş’ta başımızı çevirdiğimiz her yerde can dostlarımız var. Can dostlarımız için bugüne kadar pek çok çalışma gerçekleştirdik. Sokak hayvanlarının yaşam hakkını korumak ve ortak yaşam farkındalığını artırmak için ilçemizde 150’den fazla noktaya uyarı tabelası yerleştirdik. 

2 yılda komşularımızdan gelen 30 bin ihbarı değerlendirdik. 6 araçlık MOBİVET Hayvan Ambulansı hizmetimizle 18 bin sokak hayvanının hayatına dokunduk. 20 ton mama dağıttık. Engelli Kedi Ünitesi’ni açarak, Beşiktaş’a canlarımızın güven ve sevgiyle yaşadıkları bir alan kazandırdık. Görme kaybı, denge kaybı, felç gibi engelleri olan can dostlarımızla yakından ilgilenen gönüllülerimiz için de Engelli Kedi Ünitemizin kapıları her zaman açık. 

Bu zor günlerde, sizlerle güzel bir haberi paylaşmak istiyorum. Veteriner İşleri Müdürlüğümüzün çalışma saatlerini 7 gün 24 saate çıkardık. Bunun için personel sayımızı da artırdık ve nöbetçi ekiplerimiz ile 7/24 can dostlarımızın yanında olacağız. 

Tüm bunların yanında sokak hayvanlarının sağlıklı ve iyi koşullarda yaşamaları için kısırlaştırma seferberliği başlattık. Sokak hayvanlarının kısırlaştırılmaları için çalışmalarımızı artırmaya devam ediyoruz. 

Beşiktaş’ta hayatı paylaştığımız can dostlarımızın yanlarında olmaya devam edeceğiz.”

Beşiktaş Belediyesi, 2019 yılında Başkan Rıza Akpolat’ın talimatıyla, Beşiktaş İletişim Ofisi BİO’nun koordinasyonunda Veteriner İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü işbirliğiyle yaya ve araçların hayvanların yaşam alanlarına saygı duyması ve bu konuda hassasiyet duygusunu artırmak amacıyla Beşiktaş’ın sokaklarına ‘Kedi&Köpek Çıkabilir” görselli tabelalar asmıştı.

Şimdi de son olarak Beşiktaş Belediyesi, Zorlu Center iş birliği ile yenmeyen yemekleri topluyor, geçici hayvan bakımevindeki sokak hayvanlarına yemek desteği sağlıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=43VutTVMAFA
Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

REKLAM
SON HABERLER

REKLAMYasal Uyarı

  • Türkiye’nin en eski haber sitesidir. Gazete Beşiktaş’ın Kurumsal Haber Sitesi olup, tüm isim hakları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Yayın Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Basın Yayın ve Valilikçe alınarak, akredite olmuş,  markalar ODTÜ, Türk Patent Enstitüsü tarafından korunmaktadır. Tüm hakları saklı olup, izinsiz kullanılamaz. (2000)
Gazete Beşiktaş hakkında 51119 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.