İmamoğlu’ndan Artweeks@Akaretler’e ziyaret

TÜRKİYE’NİN EN ESKİ HABER SİTESİ

Artweeks@Akaretler’i ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, organizasyona ve İBB’nin kültür ve sanat vizyonu ve gelecek planları üzerine de açıklamalarda bulundu. Ekrem İmamoğlu, “Açıkçası çok etkileyici. Ben, tesadüf araçla önce buradan geçtim, sonra bir daha geri dönerek girişim oldu bir iki saat. Araçla geçince, çalışıyordum ister istemez gözümü alan bir renklilik, insanların yüzünde mutluluk… Bir an için buraya geleceğimi unuttum mesela Akaretler’e. Ne oluyor etrafta diye; sonra dedim ki, demek ki buraya geleceğiz. O sanatın umudu, rengi, canlılığı ve heyecanı buraya yansıyor. Şehrin içinde olması çok değerli. Umuyorum ki, yıllar boyu çok değer ve renk katacak bir biçimde İstanbul’da varlığını çok üst seviyede hissettirecek bir buluşma.” ifadelerini kullandı.

Türkiye ve dünya çağdaş sanatçılarının en güncel eserlerini buluşturan Artweeks@Akaretler’in 6. Edisyonu, 10 Nisan’a kadar Akaretler Sıraevler’de ücretsiz olarak ziyaret edildi. Artweeks@Akaretler’in 6. Edisyonuna katılan katılımcı galeriler arasında; .artSumer, Martch Art Project, Sanatorium, The Empire Project, Galeri Nev İstanbul, Anna Laudel, PİLEVNELİ, Versus Art Project, ArtOn İstanbul, Pi Artworks, MERKUR Galeri, Ferda Art Platform, Mixer Art Gallery, Mine Sanat Galerisi, Bilsart ve Öktem Aykut yer aldı. Difo Art’ın da özel bir fotoğraf sergisi düzenlediği ve Carny.io’nun NFT sergisi ile renklendirdiği etkinlik kapsamında, ayrıca Selman Bilal ve Şeli Elvaşvili’nin değerli koleksiyonları da sergilenerek ziyaretçilere özel bir deneyim sunuldu. Yıldız Holding de özel bir Sergisi ile katıldı. Sanatçı Şerife Bilgili Ercantürk; “Bağmana” isimli 4. kişisel sergisiyle Artweeks@Akaretlerde yer aldı.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

REKLAM
SON HABERLER

REKLAMYasal Uyarı

  • Türkiye’nin en eski haber sitesidir. Gazete Beşiktaş’ın Kurumsal Haber Sitesi olup, tüm isim hakları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Yayın Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Basın Yayın ve Valilikçe alınarak, akredite olmuş,  markalar ODTÜ, Türk Patent Enstitüsü tarafından korunmaktadır. Tüm hakları saklı olup, izinsiz kullanılamaz. (2000)
Gazete Beşiktaş hakkında 51119 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.