Atamızın yolunda yürümekten asla vazgeçmeyeceğiz

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Atatürk’ün vefatının 83. yılında “Yolunda yürümekten asla vazgeçmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Belediyesi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 83 Yıl dönümünde ‘Saygı Yürüyüşü’ düzenleyecek. Barbaros Meydanı’nda saat 08.00’de başlayıp Dolmabahçe Sarayı’nda son bulan yürüyüş Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat önderliğinde gerçekleşti.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 83 Yılında Beşiktaş’ta birçok anma programı düzenliyor. 10 Kasım günü sabah saatler 06.30’u gösterdiğinden itibaren, Dolmabahçe Ağaçlı Yol’da gün boyu Ata’mızın sesinden dinleti olacak.

‘BEŞİKTAŞ’TAN DOLMABAHÇE’YE SAYGI YÜRÜYÜŞÜ’

Saat 08.00’de Barbaros Meydanı’nda ATA’ya saygı yürüyüşü gerçekleştirildi. Ata’mızın sesinden özel olarak hazırlanan dinleti eşliğinde vatandaşlar Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ile birlikte Dolmabahçe Sarayı’na yürüdü. Yurttaşlara yürüyüş öncesi Atatürk baskılı tişört ve şapka dağıtıldı.

‘ANITKABİR VE DOLMABAHÇE SARAYI’NDAN CANLI BAĞLANTILAR’

Saygı Yürüyüşü sonrası saatler 08.50’yi gösterdiğinde Dolmabahçe Sarayı önünde kurulan led ekranlarda Ata’mızın Anıtkabir’deki ve Dolmabahçe’deki dairelerinden yapılan canlı yayınlar tüm yurttaşlara canlı olarak aktarıldı. Saatler 09.05’i gösterdiğinde ise tüm Türkiye’de olduğu gibi Beşiktaş’ta da hayat durdu ve Ata’mıza saygı duruşuna geçildi.

“SEN KALBİMİZDESİN BİZ SENİN İZİNDE”

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Twiiter hesabından yaptığı bir diğer paylaşımlarda şu ifadelere yer verdi:

“#9u5geçeDolmabahçede Ata’mızı dünyaya gözlerini yumduğu 71 numaralı odada yapılan resmi tören ile andık. Anısını Beşiktaş’ta yaşatmak bizim için en büyük onurdur. Ruhu şad olsun.”

“10 Kasım 1938 saat 09.05’ten sonsuza kadar… Saygı, minnet ve özlemle…”

“Sen kalbimizdesin biz senin izinde… Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümünde sevgi, minnet ve özlemle anıyorum.”

‘BİR BİLİM SAVAŞÇISI ATATÜRK BELGESELİ’

Beşiktaş Belediyesi Zübeyde Ana Kültür Merkezi’nde ise akşam saat 19.00’da ‘Bir Bilim Savaşçısı Atatürk Belgeseli’ gösterimi gerçekleşti.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETE BEŞİKTAŞ OKU

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

Gazete Beşiktaş hakkında 50827 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın