Beşiktaş’ta ileri yaştaki vatandaşlara temizlik, hijyen ve kuaför desteği

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş Belediyesi Esenlik Hizmeti Birimi 75 yaş üstü ileri yaştaki komşularına ‘’Evde Temizlik’’, “Hijyen Desteği’’ ve ‘’Kuaför Hizmetleri’’ vererek pandemi sürecinde komşularının hayatlarını kolaylaştırıyor. Edinilen bilgilere göre; pandemi sürecinde artan taleplerden ötürü 65 yaş üstü dezavantajlı ilçe sakinleri de Esenlik Hizmetinden yararlanabiliyor.

İleri yaş nüfusun yoğun olduğu ilçelerinden biri olan Beşiktaş’ta belediye ekipleri pandemi sürecinde de ileri yaştaki komşularına kaliteli hizmet vermek için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda Beşiktaş Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Esenlik Hizmeti Birimi 75 yaş üstü ileri yaştaki vatandaşlara “Evde Kuaför Hizmeti” “Evde Temizlik-Hijyen Desteği” ve “Pratik Ev Düzenlemeleri Hizmeti” veriyor. Temizlik malzemelerinin belediye tarafından karşılandığı Esenlik Hizmeti kapsamında belediye ekipleri gittikleri evleri temizleyerek komşularını bu zor günlerde yalnız bırakmıyor. Covid-19 önlemleri nedeniyle tulum giyen, maske ve siperlik takan belediye ekipleri gittikleri evde ilk olarak komşularının ateşini ölçüyor.

‘’Belediye ekipleri bütün işlerime yetişiyor’’

Yıllardır Beşiktaş Belediyesi’nden hizmet alan Saniye Pekos verilen hizmetlerden ötürü belediye ekiplerine teşekkür etti ve duygularını şu sözlerle ifade etti.

“Verilen hizmetten sonuna kadar memnunuz. Ben beş kişiye bakıyorum. Nasıl yetişebilirim bu kadara işe. Belediye ekipleri bütün işlerime yetişiyor” dedi. Saniye Pekos’un eşi Erol Pekos ise, “Yapılan hizmetlerden çok memnunuz. Bizim gibi yaşlıların ufak tefek hastalığı oluyor, belediye ekiplerini aramamız yeterli oluyor. Hemen geliyorlar” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Seren Tatar Eldeleklioğlu da yapılan çalışmalar hakkında şunları söyledi:

“Esenlik hizmet birimimiz 75 yaş üzeri, engelli ve dezavantajlı vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Kuaför ve temizlik hizmetleri olarak, iki alanda devam ediyoruz. Bunun yanında pratik ev düzenlemeleriyle ilgili de vatandaşlarımıza destek oluyoruz. Pandemiden dolayı 65 yaş üstü vatandaşlarımıza da bu dönemde hizmet vermeye başladık.”

“İleri yaştaki komşularımız bizim önceliğimiz”

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, şu ifadelere yer verdi:

“Beşiktaş’ta nüfusun önemli bir bölümünü oluşturan ileri yaştaki komşularımız, göreve geldiğimiz günden bu yana bizim önceliğimiz oldu. Pandemi döneminde hayatları oldukça zorlaşan ve sağlık açısından da risk grubunda olan büyüklerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için ekiplerimizle birlikte yoğun bir çaba içerisindeyiz. Esenlik Hizmeti birimimiz ile pandemi önlemleri dahilinde çalışmalarımızı aksatmadan ilerletiyoruz. Bir kez daha vurgulamak istiyorum, Beşiktaş’ta kimse yalnız değil, bir başına değil. Beşiktaş’ta birlikte varız ve hep birlikte iyileşeceğiz.”

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50790 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.