Temizlik personeli bulduğu 2 milyonluk çeki sahibine teslim etti

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde işçi olarak çalışan Ahmet Şahin, yerleri süpürürken bulduğu 270 bin dolarlık çeki emniyete teslim ederek sahibine ulaştırdı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da mesai arkadaşına bu örnek davranışından dolayı teşekkür etti.

Edinilen bilgilere göre; Beşiktaş Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan 2 çocuk babası 33 yaşındaki temizlik görevlisi Ahmet Şahin belediye binası önünde günlük temizliği yaptığı sırada yerde 270 bin dolarlık çek buldu. 2 Milyon 85 bin TL değerindeki çeki hiç tereddüt etmeden Beşiktaş Belediyesi’ne getiren temizlik işçisi Şahin durumu amirlerine anlattı. Belediye ekipleri hemen harekete geçerek Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bilgi verdi. Polis ekipleri çekin sahibiyle iletişime geçerek çeki sahibine teslim etti.

“Ağlayanın malı gülene hayırlı gelmez”

Yaptığı örnek davranıştan ötürü takdir edilen belediye emekçisi Ahmet Şahin herkesi duyarlı bir vatandaş olmaya davet ederek şunları söyledi.

‘’Çalışırken elime bir çek geçti. Ben de bu çeki Beşiktaş Belediyesi’ne teslim ettim. O gün sabah her zamanki gibi işime başlamıştım. Öğleden sonra 14.3 sıralarında evime gitmek için çıktım. O sırada yol kenarını da süpürüyordum ve çek süpürgeme takıldı. Çeki görünce aldım ve bugün sahibine teslim ettim. Çekin üzerini okudum 270 bin dolar olduğunu görünce şaşırdım. Kendimi o kişinin yerine koydum. O para günümüzde 2 milyonun üzerinde bir paraya denk geliyor. İnsanların hakkı yenmez ben de götürdüm teslim ettim. “Buyurun, ağlayanın malı gülene hayırlı gelmez” dedim ve çekini verdim” diye konuştu.

İş insanı olduğu öğrenilen çek sahibi ise Şahin’e teşekkür etti.

Başkan Rıza Akpolat da mesai arkadaşına teşekkür etti

‘’Belediyemizin emekçisi Ahmet Şahin, kamuya gönülden hizmet eden bir kardeşimiz. Dürüstlüğü ile belediyemizi en iyi şekilde temsil etmiştir. Bu örnek davranışından ötürü kendisine teşekkür ediyorum.’’

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50790 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.