Eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın adı şimdi de taciz ve şantaj iddialarına karıştı!

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Taciz ve şantaj ile gündeme gelen Murat Hazinedar’ın adı görev yaptığı süre içinde birçok iddiaya karışmış, İçişleri Bakanlığınca görevden alınmıştı. Hazinedar’ın yerine Tahir Doğaç getirilmiş, onunda adı kısa süre görev yapmasına rağmen neredeyse her gün medya organlarında ekibi ile birlikte yaptığı yanlış işler ve uygulamalar ile anılmıştı. Yapılan anketlerde de en başarısız belediye başkanı olarak tarihe geçmişti.

İçişleri Bakanlığınca hakkında bir çok suçlama nedeniyle görevden alınan Beşiktaş eski Belediye Başkanı Murat Hazinedar’a taciz ve şantaj iddiaları nedeniyle ifade verdi… İş insanı Ümit Arıkan’ın şikayeti sonrası Neşe Sapmaz ve eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar hakkında soruşturma başlatıldı. 
Sabah ve Cumhuriyet Gazeteleri’nde de yayınlanan haber sonrası Beşiktaş’ta bu konu konuşulmaya başlandı.

Edinilen bilgiye ve haberlere göre;
İş insanı Ümit Arıkan’dan şantajla 1 milyon lira istediği iddia edilen sunucu Neşe Sapmaz ve şantaja aracılık eden eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar hakkında dava açıldı. Sunucu Neşe Sapmaz, iş teklifi bahanesiyle telefon numarasını aldıktan sonra kendisine taciz mesajları attığını iddia ettiği iş insanı Ümit Arıkan hakkında dava açılmıştı. Sapmaz şikâyetinden vazgeçince, Arıkan beraat etti. 

KORKUNÇ İDDİALARI RED ETTİLER

Beraat sonrası iş insanı Ümit Arıkan, Sapmaz’ın kendisine Murat Hazinedar aracılığıyla şantaj yaparak 1 milyon lira istediği iddiasıyla savcılığa başvurdu. Arıkan’ın şikayeti sonrası Neşe Sapmaz ve eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar hakkında soruşturma başlatıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca ifadesi alınan Hazinedar “Maçta Ümit Bey’e ‘Neşe senden 1 milyon lira istiyor’ gibi bir söylemim olmadı” diye konuştu.

BİRİNE TACİZ DİĞERİNE PARA İLE ŞANTAJ!..

Neşe Sapmaz alınan ifadesinde, “Ümit, bana taciz içerikli mesajlar göndermişti. Şikâyetçi oldum. Çalıştığım kanalla aramda sıkıntı olmasın diye iyi niyetli olarak şikâyetimden vazgeçtim. Beni arkadaşları korkuttu. Hakkında düzmece haberler yaptırır dedi. Fakat sonra para aldığım ve bu nedenle şikayetimden vazgeçtiğim konuşulmaya başlandı. İtibarımı düşünüp rahatsız oldum. Murat Hazinedar tamamen iyi niyetli olarak olaya müdahil oldu” dedi. Sapmaz ile Hazinedar’ın fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ederek Arıkan’a şantaj yaptıkları gerekçesiyle 3’er yıla kadar hapis ve 5’er bin güne kadar adli para cezası talebiyle dava açıldı.

BEŞİKTAŞ’IN ADINI YIPRATTILAR!..

Bilindiği gibi Murat Hazinedar’ın adı birçok iddiaya karşmış, İçişleri Bakanlığınca görevden alınmıştı. Konu hakkında davalar devam ediyordu. Hazinedar’ın yerine Tahir Doğaç getirilmiş, onunda adı kısa süre görev yapmasına rağmen neredeyse hergün medya organlarında ekibi ile birlikte yaptığı yanlış işler ve uygulamalar ile anılmıştı. Yapılan anketlerde de en başarısız belediye başkanı olarak tarihe geçti.

YENİ BİR DÖNEM AÇILDI

Ardından Beşiktaş Belediye Başkanlığına rekor bir oyla CHP’li Rıza Akpolat seçilmişti.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50790 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.