Beşiktaş’ta organik atıklar doğayla buluşuyor

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş Belediyesi, Ortaköy ve Ulus’ta kurduğu ‘Kapalı Sistem Kompost Cihazlarla’ organik atıkları doğayla buluşturuyor. Edinilen bilgilere göre; atıklar Beşiktaş’ın park ve bahçelerinde toprak katkısı olarak değerlendirilirken sürdürülebilir üretim için çalışmaya devam ediliyor.

Uluslararası Toprak Bilimleri Birliği’nin, toprağın insan sağlığı ve doğal hayatın devamı üzerindeki önemine dikkat çekmek amacıyla 2002’de Birleşmiş Milletler’e önerdiği toprak günü önerisi Birleşmiş Milletler tarafından 2013 Aralık’ta kabul edildi ve böylece her yıl 5 Aralık Dünya Toprak Günü olarak kutlanmaya başladı. Çevreci bir anlayışla yönetilen ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir doğa bırakmak için önemli çalışmalar gerçekleştiren Beşiktaş Belediyesi de bu çerçevede Ortaköy ve Ulus’ta toprağın verimi için yaşamsal öneme sahip olan organik atıkları tekrar doğayla buluşturan bir sistem geliştirdi. Belediye, ‘Kapalı Sistem Kompost Cihazlar’ ile birlikte komposta dönüştürülen organik atıkları ilçede bulunan park ve bahçelerde toprak katkısı olarak kullanıyor ve organik atıkları doğayla tekrar buluşturuyor.

DÜNYA TOPRAK GÜNÜ’NDE TOHUM DAĞITILDI

Beşiktaş’ın tüm noktalarını adım adım dolaşarak vatandaşların talep ve sorunlarını dinleyen Saha Çözüm Ekipleri de 5 Aralık Dünya Toprak Günü dolayısıyla komşularına bir sürpriz yaptı. Ekipler her çaldığı kapıda vatandaşların Dünya Toprak Günü’nü kutlayıp, onlara tohumlar hediye etti.

“SÜRDÜRÜLEBİR BİR DOĞA İÇİN SORUMLULUĞUMUZUN FARKINDAYIZ”

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da Dünya Toprak Günü kapsamında sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Akpolat: ‘’Ortaköy ve Ulus mahallelerimizde ‘Kapalı Sistem Kompost Cihazları’ ile dönüştürülen organik atıkları, park ve bahçelerde toprak katkısı olarak değerlendirerek doğaya kazandırıyor, ilçemizde sürdürülebilirliği sağlamak için üretmeye devam ediyoruz. Geleceğimize sahip çıkıp toprağımızı doğamızı korumak için sorumluluğumuzun farkındayız.Dünya Toprak Günü kutlu olsun.’’ dedi.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50778 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.