Engelsiz Sanat Topluluğu fark yaratmaya devam ediyor

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Bir çok gösteriye imza atan ‘Beşiktaş Engelsiz Sanat Topluluğu’ fark yaratmaya devam ediyor. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajında, “Tüm engellere karşı daima yanınızdayız” dedi.

Beşiktaş Belediyesi’nin kurduğu ‘Beşiktaş Engelsiz Sanat Topluluğu’ kısa sürede birçok gösteriye imza attı.  Edinilen bilgilere göre; tüm engel gruplarının bir araya gelmesiyle Türkiye’de ve dünyada bir ilk olma özelliği gösteren grup 3 Aralık Dünya Engelliler gününe özel olarak duygularını paylaştı. Engelsiz bir yaşam için çalışmalarını sürdüren Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat sosyal medya hesabından paylaşım yaparak farklı engel gruplarında olan bireylerin becerilerini ortaya çıkaran Engelsiz Sanat Topluluğu’nun çalışmalarına katılmaya davet etti.

Engelleri birer birer aşarak her daim dezavatanjlı bireylerin yanında olan Beşiktaş Belediyesi, Ocak ayında faaliyete geçen ‘’Beşiktaş Engelsiz Sanat Topluluğu’’ kısa sürede birçok başarıya imza attı. Türkiye’de ve dünyada ilk kez bütün engel gruplarının bir araya geldiği topluluk üyeleri 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle duygularını paylaştı. Topluluk üyeleri kendilerini hem geliştiren hem de sosyalleştiren bir ortam yaratıldığı için Beşiktaş Belediyesi’ne teşekkür etti. Engelsiz Sanat Topluluğu üyesi Bülent Atsız duygularını şu sözlerle ifade etti:

‘’Bu ailede değer gördüğümü hissediyorum. Burada bana kattıkları şey, dostluk, sevgi, başarı ve azim. Bir engelli için bulunmaz bir hazine bu kadar sanat dalının bir arada olabileceğini düşünmüyorum yani hiçbir yerde yok. Tiyatro eğitimi de alıyoruz burada, sinema eğitimi de alıyoruz.’’

‘Kendimizi geliştirme imkanı bulduk’’

Grubun diğer üyelerinden Büşra Tufan sağladığı imkanlardan dolayı Beşiktaş Belediyesi’ne teşekkür ederek sözlerini şu şekilde sürdürdü:

‘’ Beşiktaş Belediyesi Engelsiz Sanat Topluluğu’nda farklı engel gruplarıyla çalışma deneyimi kazandık. Kendimizi farklı dallarda geliştirdik. Beşiktaş Belediyesi’nde resim, tiyatro, dans gibi farklı farklı dallarda kendimizi geliştiriyoruz. Farklı farklı insanları tanıyorum. Sosyalleşmem konusunda bana destek sağlıyor. ‘’

Bütün bunların yanı sıra, Dilek Sabancı Park’ında yer alan Engelli Koordinasyon Merkezi’nde engelli bireyler burada sosyalleşme imkanı buluyor. İşaret Dili, Yoga, İngilizce, Pilates, Beden eğitimi, bilgisayar, resim ve fotoğrafçılığın yanı sıra birçok alanda engelli bireyler ücretsiz eğitim alıyor.

“Engelleri birlikte aşıyoruz, engellere karşı daima yanınızdayız”

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da geçen sene eylül ayında tekerlekli sandalye ile Beşiktaş’ın sokaklarını dolaşarak engelli komşularının hayatını kolaylaştırmak için yerinde tespit çalışması yapmıştı. Engelli komşuları için birçok projeyi hayata geçiren Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için sosyal medya hesabından anlamı bir video paylaştı. Bütün engelli komşularını ‘’Engelsiz Sanat Topluluğu’na’’ davet ederek sözlerini şu şekilde sürdürdü:

‘’Engelli komşularımızı, kurduğumuz Engelsiz Sanat Topluluğu benzeri projelerle hayatın her alanına katılım göstermeleri için destekliyor, engelleri birlikte aşıyoruz. Tüm engellere karşı daima yanınızdayız. #DünyaEngellilerGünü’’

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50790 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.