Atatürk 10 Kasım’da Beşiktaş’ta anılacak

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 82 yıl dönümünde Beşiktaş Belediyesi geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine hatırasına uygun bir şekilde anacak. Edinilen bilgilere göre; sabahın erken saatlerinde başlayacak anma programı günün ilerleyen saatlerine kadar devam edecek.

Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün edebiyete intikal edişinin 82 yıl dönümünde hayata gözlerini yumduğu Beşiktaş’ta yine her yıl olduğu gibi hüzün ve matem olacak. Bu sene anma programları Covid-19 virüsü nedeniyle sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirilecek. Atatürk’ü anma programının Anıtkabir ile eş zamanlı en önemli adresi olan hayata gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı’nda özel bir anma töreni düzenlenecek. Bir süredir Covid-19 tedavisi evinde devam eden Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın katılamayacağı törenler için kendisinin liderliğinde Atatürk’ün hatırasına yakışır bir anma günü organize ediliyor. Beşiktaş’taki törenler Beşiktaş Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen resmi törenle başlayacak. Beşiktaş Belediyesi de 10 Kasım Salı günü sabah 06.30’den itibaren Dolmabahçe ağaçlı yolda Ata’mızın kendi sesinden konuşmalarını akşam saatlerine kadar hoparlörden yayınlayacak.

Rıza Akpolat: “Beşiktaş Atatürk’ün izinde”

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da yaptığı açıklamada şu noktalara değindi:

‘’Kuruluş ve kurtuluş mücadelemizin ilk adımının atıldığı Beşiktaş, Ata’sına olan bağlılığını her şart ve koşulda göstermeye devam ediyor. Büyük Atatürk’ü ebediyete uğurladığımız Dolmabahçe’de çalışma arkadaşlarımız gerekli her türlü tedbiri almış durumda.  82 yıl önce sonsuzluğa uğurladığımız Atamızın fikirleri, devrimleri, insanlığa yol gösteren düşünceleriyle sonsuza kadar yaşayacaktır. Tarihin hep haklı çıkardığı, her geçen gün değerinin çok daha iyi anlaşıldığı büyük devrimci ölümsüz fikirleri ve mücadelesiyle kalbimizde, bilincimizde var olmaya devam edecektir. Beşiktaş Atatürk’ün izinde, fikir ve düşüncelerinin yol göstericiliğinde yürümeye aynı azim ve kararlılıkla devam edecektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı, sevgi, Şükran ve minnetle anıyorum.’’

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50791 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.