Beşiktaş’ta Cumhuriyet Defilesi

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Cumhuriyet Bayramı’nın 97. Yıl dönümü kutlamaları Beşiktaş Belediyesi’nin düzenlendiği konser ve Cumhuriyet Defilesi ile başladı. Edinilen bilgilere göre; Süleyman Seba Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ve yüzlerce kişinin online olarak izlediği etkinlikte Atatürk’ün sevdiği türküler sanatçı Ali Altay tarafından seslendirildi. Beşiktaş Belediyesi Engelsiz Sanat Topluluğunun dans gösterisi ise izleyenleri büyüledi.

Cumhuriyet’in 97 Yıl dönümü kutlamaları bu sene pandemi nedeniyle sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına dikkat edilerek gerçekleştiriliyor. Beşiktaş Belediyesi de evlerde izole olduğumuz bu günlerde komşularına evde konser ziyafeti verdi. Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen etkinlik pandemi nedeniyle seyircilere kapalı düzenlendi. Beşiktaş Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan programda sahneye ilk olarak sevilen sanatçı Ali Altay çıktı. Altay Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirdi. Beşiktaş Belediyesi Halk Oyunları ekibinin Zeybek ve Harmandalı gösterisi ekran başındaki izleyenlerden tam not aldı. Gecenin ilerleyen saatlerinde Beşiktaş Belediyesi Engelsiz Sanat Topluluğu’nun vals gösterisi ve sahne performanslarına herkes hayran kaldı.

TARİHTE BİR YOLCULUĞA ÇIKARDI

Gecenin finalinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün farklı dönemlerde giydiği kıyafetlerden ilham alınarak tasarlanmış kreasyonlarla “Cumhuriyet Defilesi’’ gerçekleşti. Atatürk’ün görüntüleriyle beraber gerçekleşen defile herkesi duygulandırarak tarihte bir yolculuğa çıkardı. Gecenin sonunda ise sosyal mesafeye dikkat edilerek İzmir Marşı eşliğinde Cumhuriyet’in 97 yıl dönümü doyasıya kutlandı. Ayrıca etkinlikler, Beşiktaş Belediyesi’nin YouTube kanalından izlenebilir.

Başkan Rıza Akpolat da yaptığı açıklamada; “En büyük devrimi, en büyük Bayramı büyük bir coşku ile kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Cumhuriyet ulusumuz için bir erdem ve fazilet olmanın yanı sıra bize ve bütün dünya uluslarına yol gösterici bir fenerdir. Kalbi devrim ateşiyle yanan bütün Beşiktaşlılar dün olduğu gibi bugün ve yarın da Cumhuriyet’e, Atatürk’e bağlı olmaya ve O’nun yolunda yürümeye devam edeceklerdir.” dedi.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50756 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.