Beşiktaş’ta 29 Ekim coşkusu

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97 Yıl dönümünü çeşitli etkinlikler düzenleyerek ilçenin her yerinde coşkuyla kutlayacak. Edinilen bilgilere göre; Başkan Rıza Akpolat da yaptığı açıklamada “Büyük Atatürk’ün izinde en büyük bayramımızı coşkuyla kutlayacağız” dedi.

28 Ekim’de Saat 13.00’te resmi tören kutlamalarıyla başlayacak olan 29 Ekim kutlamaları, anons araçlarının tüm Beşiktaş’ta Cumhuriyet coşkusunu yansıtan marşlar çalmasıyla gün boyu devam edecek. Kutlamalar pandemi süreci nedeniyle kısıtlı katılımla gerçekleştirilecek.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97 Yıl dönümü kutlamaları kapsamında ülke genelinde farklı etkinlikler düzenlenecek. Ata’nın Kurtuluş Savaşı için ilk adımı attığı ve milli mücadelenin fitilini ateşlemek için yola çıktığı Beşiktaş’ta da birçok farklı etkinlikle 29 Ekim Coşkusu yaşanacak. Kutlamalar 28 Ekim günü resmi törenle başlayacak. 29 Ekim’de Barbaros Meydanı’nda Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde başlayan kurtuluş ve kuruluş hikâyesinin anlatıldığı ‘Cumhuriyet ve Atatürk’ fotoğraf sergisini vatandaşlar 10 Kasım’a kadar ziyaret edebilecek. Led anons araçları gün boyu Beşiktaş’ın tüm cadde ve sokaklarında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yansıtan marşlarla vatandaşları coştururken, Çarşı, Arnavutköy, Ortaköy ve Levent’te ise Sokak Sanatçıları vatandaşlarla bir araya gelecek ve en güzel parçalarını 29 Ekim için söyleyecek.

Süleyman Seba ve Akatlar Kültür Merkezleri’nde de Cumhuriyet’in 97 Yılına özel farklı düzenlenecek. 27 Ekim Salı günü Süleyman Seba Kültür Merkezi’nde Ata’mızın özel kıyafetlerinden seçkilerin sergileneceği ‘Cumhuriyet Defilesi’gerçekleşecek. Defile Beşiktaş Belediye’nin Youtube kanalından canlı olarak yaynlanacak. 28 ve 29 Ekim de ise Akatlar Kültür Merkezi’nde Cumhuriyet Bayramı’na özgü oyunlar sahnelenecek. Çarşamba günü ‘Esaretten Özgürlüğü’ adlı oyun sahnelenirken, 29 Ekim Perşembe günü ise ‘İlelebet… Bir Atatürk Hikayesi’ adlı tiyatro oyunu vatandaşları 97 Yıl öncesine götürerek herkesin Cumhuriyet ve Atatürk sevgisini tekrar tazeleyecek. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97 Yılı kapsamında düzenlenecek tüm etkinlikler, ülkemiz ve dünyanın geçtiği Covid-19 salgını nedeniyle kısıtlı sayıda katılımcıyla kutlanacak.

Program:

27 Ekim Salı- Saat: 19 Süleyman Seba Kültür Merkezi ‘Cumhuriyet Defilesi’

28 Ekim Çarşamba- Saat 13.00- Resmi Tören Kutlamaları ( Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi)

29 Ekim Perşembe- Saat 10.00- Kaymakamlık Tebrik Töreni, ‘Cumhuriyet ve Atatürk’ Sergisi’nin Gezilmesi

28 Ekim Çarşamba- Saat: 19.00- Akatlar Kültür Merkezi- ‘Esaretten Özgürlüğe’ Tiyatro Oyunu

29 Ekim Perşembe- Saat 11.00- Sokak Sanatçıları

29 Ekim Perşembe- Saat 19.00- Akatlar Kültür Merkezi- ‘İlelebet… Bir Atatürk Hikayesi’ Tiyatro Oyunu

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50756 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.