Beşiktaş’taki okullar yüz yüze eğitime hazır

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Yüz yüze eğitim başladı. Edinilen bilgilere göre;  Beşiktaş Belediyesi ekipleri, 12 ekim pazartesi günü başlayan yüz yüze eğitimin ikinci aşaması öncesi eğitime başlayacak olan öğrencilerin sağlığı ve güvenliği için ilçedeki 21 okulda bakım onarım çalışmalarını tamamladı. 60 okulda da dezenfeksiyon uygulaması yaparak okulları eğitime hazır hale getirdi.

Koronavirüs salgını nedeniyle uzun süredir kapalı olan okullar geçtiğimiz haftalarda okul öncesi ve birinci sınıfların yüz yüze eğitimi kademeli olarak başlamıştı. 12 Ekim pazartesi günü de tüm köy okulları ile birlikte 2,3,4,8 ve 12’inci sınıflarda da yüz yüze eğitim Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği kurallar çerçevesinde başladı.

Bu kapsamda Beşiktaş Belediyesi Veteriner İşleri ekipleri ilçeki 60 okulda titizlikle dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirerek okulların hepsini eğitime hazır hale getirdi. Fen İşleri ekipleri de öğrencilerin güvenli bir şekilde okula başlamaları için 21 okulda bakım ve onarım çalışmalarını tamamladı.

“Bu zor günlerin üstesinden geleceğiz”

Geleceğimiz olan öğrencilerimizin ihtiyaçlarının süreç içerisinde tamamlanacağını belirten Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Okullarda yüz yüze eğitimin ikinci aşaması pazartesi günü başlıyor. Öncelikle öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılar dilerim. Daha önce tadilat ve onarımı tamamlanan okullarımıza ek olarak, 21 okulumuzun bakım ve onarım, 60 okulumuzun dezenfeksiyon çalışmalarını gerçekleştirdik. Ailelerimiz merak etmesin öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim yapabilmesi için dezenfekte işlemleri ve bakım onarım çalışmalarını sürekli olarak yapacağız. Çocuklarımız için bütün imkanlarımızı kullanacağız. Başlattığımız “Askıda Cihaz” kampanyamızla da ihtiyaç sahibi öğrencilerimize bilgisayar, tablet ya da televizyonları ulaştırmaya başladık. Komşularımızın resmi internet sitemiz askida.besiktas.bel.tr adresine öğrencilerimiz için desteklerini bekliyoruz. Dayanışma ile bu zor günlerin üstesinden geleceğiz.”

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50790 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.