Kapak at! İyilik yap!

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş’ta biriktirilen pet şişe kapakları toplanarak, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere akülü tekerlekli sandalye, manuel tekerlekli sandalye (çocuk ve yetişkin), klozetli tekerlekli sandalye ve ama bastonu temin edilecek.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, dezavantajlı bireylerin hayatını kolaylaştırmak için Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile Beşiktaş Belediyesi Ana Hizmet Binası’nda bir protokol imzaladı. Edinilen bilgilere göre; protokol kapsamında ilçe genelinde pet şişe kapakları toplanarak, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için akülü tekerlekli sandalye ve manuel tekerlekli sandalye alımına katkı sağlanacak.

Kampanya ile bir nebze de olsa dezavantajlı vatandaşların yaşamı biraz daha kolaylaşacak

Beşiktaş Belediyesi, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile anlamlı bir projeye imza attı. Beşiktaş ilçe sınırları dâhilinde kaynağında ayrı biriktirilen pet şişe kapakları toplanarak, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere akülü tekerlekli sandalye, manuel tekerlekli sandalye (çocuk ve yetişkin), klozetli tekerlekli sandalye ve ama bastonu temin edilecek. “Engelleri geride bırak, Beşiktaş’ta iyiliğe kapak at” mottosu ile hayata geçirilen kampanya ile bir nebze de olsa dezavantajlı vatandaşların yaşamı biraz daha kolaylaşacak.

“Emeği geçen herkese teşekkür ederim”

Protokol Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ve TOFD Genel Başkanı Ramazan Baş’ın imzalarıyla belediye binasında imzalanan törenle hayata geçti. Törene Beşiktaş Belediyesi’nin yürüttüğü farkındalık çalışmalarına destek veren Başkan Rıza Akpolat’ın eşi Derya Akpolat da katılım gösterdi. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, anlamlı projeyi sosyal medya hesabından paylaştığı açıklamayla duyurdu.

Akpolat; ‘’ Eşim Derya ile birlikte bireysel destekçisi olmaktan mutluluk duyduğumuz Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile bugün Beşiktaş Belediyesi olarak iş birliği protokolümüzü imzaladık ve desteğimizi kurumsal düzeye taşıdık. TOFD Genel Başkanı Sayın Ramazan Baş’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim’’ dedi.

Beşiktaş Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre; proje’nin içeriği “Mavi Kapak Toplama Kampanyası” olarak bilinse de, biriktirilen kapakların renginin mutlaka mavi olması gerekmiyor. Tüm renklerden plastik kapaklar biriktirilerek kampanyaya dahil olunuyor. Protokole istinaden, engelli ekipmanlarının temini için; sağlık raporu, kimlik fotokopisi, ikametgâh, fakirlik belgesi ve iletişim bilgileri gerekiyor. Omurilik felçlilerine destek olmak için plastik kapaklarını biriktiren vatandaşlar, kapaklarını en geç 24 saat içerisinde ev ve ofislerden teslim  alınması için 444 44 55 no’lu Beşiktaş Çözüm Merkezi’yle iletişime geçebilir.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50756 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.