Kaymakam Önder Bakan’dan Korona denetimi! Kurallara uymayana uyarı, uyanlara tebrik

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan ve İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı, birlikte Beşiktaş’ta “maske, mesafe, temizlik” kapsamında Koronavirüs’e karşı alınan önlemleri denetledi.  Edinilen bilgilere göre; Beşiktaş’ta geniş kapsamlı korona virüs denetimi gerçekleştirildi. Beşiktaş Kaymakamı ve polis ekipleri vatandaşları maske konusunda tek tek uyardı. Kaymakam, maskesiz bir vatandaşa maske verirken, duraktaki gençlerle de sohbet etti.

Beşiktaş’ta korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında İlçe Kaymakamı ve Emniyet Müdürünün de katılımıyla geniş kapsamlı bir denetim gerçekleştirildi. Denetimlerde vatandaşlar maske takmaları konusunda tek tek uyarılırken, işe geç kaldığını bahane eden bir gence ise para cezası kesildi. Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan, maskesiz gezen bir vatandaşa yeni bir maske vererek, “Maskesiz gezmeyin, ceza yazmak istemiyoruz” dedi.

İçişleri Bakanlığı Covid-19 tedbirleri kapsamında yapılacak denetimlerle ilgili 81 il valiliğine genelge göndermişti. Genelge doğrultusunda Beşiktaş’ta polis ve zabıta ekipleri harekete geçerek maske, mesafe ve hijyen denetimi yaptı. Beşiktaş Meydanı’ndan başlayan denetimlere, Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan, Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı ve sıralı amirler ile polis ekibi katıldı. Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu yerleri denetleyen ekipler, kurallara uymayanlara uyarılarda bulunarak, tek tek maske takmalarını söyledi. Beşiktaş Kaymakamı Bakan ve İlçe Emniyet Müdürü Çamırcı, denetimler sırasında hem vatandaşlarla sohbet etti hem de kurallara uymaları gerektiğini söyledi.

“Sizlere ceza yazmak istemiyoruz”

Denetimler kapsamında polis ekipleri, toplu taşıma araçlarına da giderek yolcuları uyarıp, sürücülere de fazla yolcu alınmaması yönünde bilgi verdi. İlçe genelinde geniş kapsamlı olarak yapılan denetimlerde, Barbaros Bulvarı üzerinde ekipler uyarılara devam ettiği esnada Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan, bir vatandaşın maske takmadığını gördü. Uyarılınca takan vatandaşın maskesinin eski olduğunu fark eden Bakan, ekiplerden yenir maske isteyerek vatandaşa verdi. Vatandaş teşekkür ederken Bakan ise, “Maskesiz gezmeyin, sizlere ceza yazmak istemiyoruz” diyerek denetimlere devam etti.

“İşe geç kaldım” diyerek cezadan kurtulmaya çalıştı

Denetimler sürdüğü esnada ekipler Beşiktaş Çarşısı’na girerek burada da denetimlerini sürdürdü. Ayrıca bulvar üzerinde de polis megafonla uyarıda bulundu. Vatandaşlar uyarıldığı esnada bir vatandaşın onlarca maske takan vatandaşın arasında maskesiz gezdiğini gören Beşiktaş polisi, vatandaşı durdurdu. Polisi görünce cebinden çıkarttığı maskesini takan vatandaş, işe geç kaldığını bahane ederek kimliğini de yanına almadığını söyledi. Bunun üzerine kimlik tespiti yapan polis, şahsa “Umumi Hıfzısıhha Kanununa Muhalefet” suçundan 900 lira idari para cezası uyguladı.

Önder Bakan: Kurallara uyan vatandaşlarımızı tebrik ettik

Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan, yapılan denetimlerle ilgili Twitter hesabından paylaşımlarda bulunarak aşağıdaki ifadeleri kullandı:

“Bugünkü denetimlerimizde İlçe Emniyet Müdürümüz Ercan Çamırcı  ile #MaskeMesafeTemizlik kapsamında sürekli olarak ceza değil kurallara uyan vatandaşlarımızı tebrik ettik.”

Beşiktaş Kaymakamlığı’da Twitter hesabında denetimler hakkında, “Sayın Kaymakamımız Önder BAKAN, #Covid_19 tedbirleri kapsamında yayınlanan genelgeye istinaden emniyet ekiplerimizin de katılımıyla denetim gerçekleştirmiştir. Beşiktaş’ı seviyor, sağlığınızı önemsiyoruz.” paylaşımında bulundu.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50794 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.