Tadilat sonrası açılan kumpirciler sokağı eskisinden daha gösterişli

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş’ta, geçen aylarda kumpirciler sokağında meydana gelen çökmenin ardından kullanılamayacak hale gelen iş yerleri, belediye ekipleri tarafından yeniden inşa edildi.

Beşiktaş’ta, geçen aylarda Kumpirciler Sokağı olarak bilinen yerde çökme meydana gelmişti. Kumpir almak isteyen bir kadının hafif yaralandığı olayın ardından sokakta onarım ve iyileştirme çalışmalarına başlanmıştı. Edinilen bilgilere göre; sokaktaki çalışmaklar tamamlandı. Çökmenin ardından kullanılamayacak hale gelen iş yerleri Beşiktaş Belediyesi ekipleri tarafından yeniden inşa edildi. Yapımı tamamlanan kumpir dükkanlarının yeni hali ise vatandaşların dikkatini çekti. Yapımı tamamlanan dükkanların sahipleri, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’a teşekkür etti.

YURT DIŞINDAN GELENLER İSTANBUL’A GELİR GELMEZ ORTAKÖY’DE KUMPİR VE WAFFLE YİYOR

İstanbul denince akla gelen ilk şeyin kumpir ve waffle olduğunu söyleyen dükkan sahibi Taner Koçyiğit, “10 senedir burada çalışıyorum. 1 buçuk ay önce burada yol çöktü. Bize çok zararı olmadı. Ama bir ay sürdü buraların yapılması Beşiktaş Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Eski halinden daha iyi oldu. Artık burada herkes eskisi gibi ekmeğini kazanıyor. İstanbul deyince akla gelen ilk şey kumpir ve waffle oluyor. Yurt dışından gelen misafirler İstanbul’a gelir gelmez hemen Ortaköy’e gelip kumpir ve waffle yiyor” dedi.Dükkan sahibi Mehmet Yetişkin ise “Pandemi döneminde herkes evdeydi. Buranın altında bulunan baraj yıkıldı. Sokakta da çökme yaşandı. Bizleri de buradan çıkardılar, dükkanlarımız kapatıldı. Yol çalışmaları başladı. Yeni yapıldı buralar, eski halinde daha güzel ve temiz oldu” dedi.

UCUZ ATLATTIK

İsmail Aslan ise “Burada geçtiğimiz aylarda bir çökme oldu. Sonra buralar yeniden yapıldı. Belediye Başkanımız Rıza Akpolat bizleri mağdur etmeden en kısa sürede dükkanlarımızı yaptı. İşimizin başına geçtik. Burası gözde bir yer olduğu için geleni gideni eksik olmaz. Ucuz atlattık diyelim” ifadelerini kullandı.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50583 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın