Kaymakamlık, belediye ve emniyet göz açtırmıyor!

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş’taki kafeler, restoranlar, kuaförler ve alışveriş merkezlerindeki işletmeler Koronavirüs tedbirleri kapsamında denetlendi.

Beşiktaş’taki kafeler, restoranlar, kuaförler ve alışveriş merkezlerindeki işletmeler Koronavirüs tedbirleri kapsamında denetlendi. Denetimler sonrası kuralların ihlal edilmesi durumunda işletmelere gerekli yasal işlemlerin yapılacağı bildirildi.

Koronavirüs vakalarında yaşanan artış nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı “Koronavirüs Denetimleri” genelgesi kapsamında ülke genelinde ortak yaşam alanları sıkı bir şekilde denetleniyor. Koronavirüs salgını sonrası faaliyetlerini dijital ortama taşıyan ve tüm planlarını pandemiye uygun olarak düzenleyen Beşiktaş Belediyesi de salgının ilk gününden bu yana semt pazarlarından ticari taksilere, ibadethanelerden restoranlara, oyun alanlarından pek çok alanda faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşları ile işletmelere yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Beşiktaş’ta gerçekleştirilen Koronavirüs Denetimleri kapsamında Beşiktaş Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Rıza Yılmaz, Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan, Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı ve zabıta ekipleri ortak kullanılan alanları denetledi. Denetimlerde maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulması konusunda işletme sahipleri, çalışanlar ve vatandaşlar uyarıldı. Ayrıca denetimlerin süreceği ve kurallara uyulmaması durumunda yasal prosedürlerin uygulanacağı belirtildi.

Konuyla ilgili sosyal medya hesaplarından paylaşım gerçekleştiren Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat şu ifadeleri kullandı:

“Ekiplerimiz, kaymakamlık ve emniyet birimleriyle beraber sosyal mesafe ve hijyen denetimlerine devam ediyor. Salgınla mücadele sürecini dayanışma içerisinde atlatmak için komşularımıza gerekli hatırlatmaları yaparak, önlemleri titizlikle sürdürüyoruz.”

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50583 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın