Beşiktaş’taki Dünya Barış Parkı yenilendi

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş Belediyesi, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde yenilenen Dünya Barış Parkı’nı düzenlenen törenle komşularının hizmetine açtı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat tören öncesi bir konuşma gerçekleştirerek Dünya Barış Günü’nün önemine değindi ve vatandaşlara yenilenen parkla ilgili yapılan çalışmaları anlattı.

25 yılı aşkın süredir Beşiktaşlılara hizmet veren ve bakımsızlıktan ötürü bir süredir vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayamayan Dünya Barış Parkı bugün 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde yenilenen haliyle hizmete açıldı.

Çocuk oyun alanlarının yetersizliği ve aydınlatma sisteminin sürekli arızalanması nedeniyle ilçe sakinleri belediyeye parkın yenilenmesi yönünde talepte bulununca Beşiktaş Belediyesi ekipleri de hemen harekete geçti. Çalışmalar sonucunda parkta; çocuk oyun alanları yenilenerek genişletildi ve her yaştan çocuğa hitap edilecek şekilde tasarlandı. Parkın yolları engellilerinde de kullanabileceği rampalarla desteklendi. Meydanda mini amfi yapılarak mahalle toplantıları ve etkinliklerin yapılabileceği bir alan yaratıldı. Can dostlarımız için ilçede önemli bir ihtiyaç olan bir köpek gezdirme alanı yapıldı. Aynı zamanda parkta çeşitli dünya dillerinde Barış yazan pano ve dünya heykeli daha görünür hale getirildi. Büyük bir titizlikle yürütülen çalışmalar sonucunda Dünya Barış Parkı ilçe sakinlerinin hizmetine açıldı. Törene, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın yanı sıra siyasi parti temsilcileri ve dini liderler de katıldı.

“Beşiktaş’tan tüm dünyaya barış ve kardeşlik mesajları”

Tören öncesi Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da bir konuşma gerçekleştirdi. Akpolat: ’’Dünya Barış Günü’nde yenilediğimiz parkımızı hep birlikte açıyoruz. Tabii ki Covid-19 süreci hala devam ediyor ve bu nedenle bugünkü açılışı çok kısıtlı bir katılımcıyla gerçekleştiriyoruz. Dört aydır bu parkımızın çalışmaları devam ediyordu. Komşularımıza sabırları için teşekkür ediyorum. Bu park onların nefes alma yerlerinden bir tanesiydi. Parkımızın adının Barış Parkı olması nedeniyle bizim de barışın öneminden bahsetmemiz gerekiyor. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk de hayatının önemli bir bölümünü cephelerde vatanı için savaşarak geçirse de bir ulusun yaşamı tehlike altında olmadıkça savaşın cinayet olduğunu söylemiş ve Yurtta Sulh Cihanda Sulh diye de öğütlemiştir. Atatürk’ün izinden yürüyerek vatanımıza yönelik bir tehdit olmadığı sürece barışı savunmak ve toplumsal barışı azimle savunmak bizim en önemli görevimizdir. Dünya Barış Parkımızla Beşiktaş’tan tüm dünyaya barış ve kardeşlik mesajları vermekteyiz. 20 yıldır yenileme çalışması yapılmayan parkımız artık işlevini kaybetme aşamasındaydı. Bizler de komşularımızdan gelen talepleri değerlendirerek yepyeni bir parkı onların hizmetine açıyoruz bu vesileyle de Dünya Barış Günü’nüzü kutluyorum’’ dedi.

Yapılan konuşmalar sonrası yenilenen Dünya Barış Parkı kurdela kesimi sonrası vatandaşların hizmetine açıldı.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50583 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın