Beşiktaş Türk bayrakları ve Atatürk afişleriyle donatıldı

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’inci yıl dönümünü çeşitli etkinliklerle kutlayacak. Belediye tarafından, ilçenin tüm cadde ve sokaklarını 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın kutlama mesajını içeren afiş ve bilboardlarla donattıldı.

Bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları pandeminin gölgesinde gerçekleştiriliyor. Ancak Beşiktaş Belediyesi Zafer Bayramı’nın coşkusunu yaşatmak için tüm ilçeyi Türk bayrakları ve Atatürk afişleriyle donattı. İşlek cadde ve sokaklarda bulunan billboardlarda Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajı ile Zafer Bayramı’nın önemine dikkat çekildi.

Zafer Bayramı’nın kutlama etkinlikleri kapsamında 29-30 Mayıs günlerinde Beşiktaş’ın tüm mahallelerinde mobil anons araçlarında marşlar eşliğinde kutlama anonsları yapılacak, evlere bayrak, maske ve dezenfektandan oluşan binlerce set dağıtılacak. Yine aynı günlerde Barbaros Meydanı’nda gerçekleştirilecek olan Açık Hava Zafer Sergisi vatandaşlar tarafından ziyaret edilebilecek.

30 Ağustos sabahı ise resmi törenler düzenlenecek. Ayrıca sahne sanatlarıyla devam eden ‘Beşiktaş İyileşecek’ etkinlikleri kapsamında 30 Ağustos akşamı saat 21.00’da Zafer Bayramı’na özel Metin Uca’nın ‘Dilinizi Eşek Arısı Soksun’ adlı tek kişilik gösterisi sosyal mesafe kuralına uygun olarak Sanatçılar Parkı’nda izleyicilerle buluşacak.

Tarihimizin en önemli dönüm noktası

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, “30 Ağustos, tarihimizdeki en önemli dönüm noktasıdır. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları önderliğinde elde ettiğimiz şanlı zaferin 98’inci yıldönümünü kutluyoruz. Bu yıl, salgınla mücadele gereği Zafer Bayramı’nda sokaklarda ve meydanlarda buluşamayacağız. Ama bu durum, bayramımızı sevinçle kutlamamıza engel değil. Gelin, balkonlarımızı bayraklarla donatalım, zaferi Beşiktaş’ta doyasıya yaşayalım.” ifadelerini kullandı.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50583 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın