Sesli kitaplarla çocuklar klasik müzik dünyasının dehalarıyla buluşacak

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş Belediyesi sesli kitap platformu Audioteka ile işbirliği yaparak çocukları klasik müzik dünyasının dehalarıyla buluşturuyor. Çocuklar uygulama ile serideki masallara eşlik eden müzikleri dinlerken ünlü bestecilerin eserlerini de keşfetme imkanı yakalıyor. Başkan Rıza Akpolat, kampanya ile çocukların okumayı sevmesine katkıda bulunmayı hedeflediklerini belirtti.

Dijitalleşmeyle birlikte okuma alışkanlıklarımızda yaşanan değişim sesli kitap platformlarına olan ilgiyi artırdı. Beşiktaş Belediyesi de bu platformlardan Audioteka ile bir araya gelerek klasik müzik kitap serisiyle çocukları buluşturuyor. Sesli kitap uygulamasındaki masalları ebeveynlerinin kontrolünde dinleyerek klasik müzik dünyasına adım atacak olan çocuklar Vivaldi, Bach, Mozart, Beethoven, Çaykovski, Chopin ve Strauss’u tanıma fırsatı bulacak. Dinleyerek öğrenmenin sağlandığı mobil kitap sitesindeki sesli masalları Ağutos ayı boyunca ücretsiz olarak dinleyebilmek için uygulamanın önce telefonlara indirilmesi ardından kullanıcıların Beşiktaş Belediyesi’nin web sayfasındaki link üzerinden uygulamaya gitmesi gerekiyor.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50583 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.