Beşiktaş’lı çocuklardan kodlama eğitimine yoğun ilgi

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş Belediyesi’nin desteği, Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği işbirliğiyle yürütülen, Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmek, genç nesilleri eğitimle güçlendirmek ve kodlama bilincini yaymak amacıyla hayata geçirilen ‘Yarını Kodlayanlar’ projesine kısa sürede yüzlerce çocuk başvurarak yoğun ilgi gösterdi.

Beşiktaş Belediyesi pandemi sürecinde okullarından uzak kalan ve tatilini verimli geçirmek isteyen çocuklar için kodlama eğitimi veriyor. Çocukların hayal gücünü geliştirdiği ve hayal ettiklerini tasarlamaya fırsat sağlayan ‘Yarını Kodlayanlar’ projesi katılımcılara ücretsiz olarak verilecek. Beşiktaş’ta ikamet eden 7- 14 yaş arasındaki çocuklara verilecek eğitime kısa sürede yüzlerce çocuk başvurarak kodlama eğitimine büyük bir ilgi gösterdi. Yoğun katılım nedeniyle başvurular geçici olarak durdurulurken kodlama eğitiminin dördüncü haftasında başvurular tekrar açılacak.

Eğitimler kapsamında çocuklara 4 temel değerin öğretilmesi hedefleniyor; ‘Hayal Et’, ‘Tasarla’, ‘Yap’ ve ‘Paylaş’. Bu değerler aynı zamanda ‘Kendin Yap’ kültürünün de temelini oluşturuyor. Eğitimler 7- 28 Ağustos günleri arasında gerçekleştirilecek.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak çocukları kodlama eğitimine şu ifadelerle davet etti:

‘’Habitat Derneği ile beraber Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmek için bu yıl da 7-14 yaş arası çocuklarımıza ücretsiz kodlama eğitimi veriyoruz. Geleceğimizi çocuklarımız kodlayacak.’’

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50583 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.