Kumpirciler Çarşısı açılışı için geri sayım başladı

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş’ta geçtiğimiz ay çökme meydana gelen Kumpirciler Sokağı yapılan çalışmalar ve düzenlemelerin ardından yeniden açılacak. Önümüzdeki haftalarda faaliyete geçeceği öğrenilen sokakta son hazırlıklar yapılırken, çalışmalar havadan görüntülendi.

Edinilen bilgilere göre; geçtiğimiz ay Beşiktaş’ta bulunan Kumpirciler Sokağı olarak bilinen yerde çökme meydana gelmiş, bir kişinin hafif yaralandığı olayın ardından sokakta onarım ve iyileştirme çalışmalarına başlanmıştı. Aradan geçen zamanda sokaktaki fizibilite çalışmaları tamamlandı. Çökmenin ardından kullanılamayacak hale gelen iş yerleri de yeniden inşa edildi. Belediye ekiplerince yapımı tamamlanan kumpir dükkanlarının yeni hali ise dikkat çekti. Önceden dağınık bir halde olan dükkanların daha düzenli, şık bir görünüme kavuştuğu ve ahşaptan yapıldığı görüldü.

“Dükkanları bir hafta on gün içerisinde açmayı planlıyoruz”

Kumpir dükkanlarından birinin sahibi olan Mert Adım, “Haziran’ın il haftasında tatsız bir olay yaşandı, Ortaköy’de yol çökmesi meydana geldi. Pandemi sürecinden sonra yavaş yavaş normale alışmışken, kendimizi regüle ederken böyle bir sorunla karşılaştık. Zaten bu cadde Dereboyu Caddesi’nin devamı olduğu için böyle tatsız bir olay yaşandı. Hemen ardından devreye giren Beşiktaş Belediyesi, ilk andan itibaren süreci hızlı bir şekilde yönlendirdi. O günden bu yana tadilattayız, hazırlıklarımız devam ediyor. Dükkanlar bitme aşamasında. Sürecin sonuna geldik, dükkanları bir hafta on gün içerisinde açmayı planlıyoruz. Dükkanlar daha modern, daha şık bir görüntüye sahip oldu. Bununla birlikte meydan da açıldı ve daha büyük bir meydana kavuştuk. Böyle daha iyi oldu” dedi.

Öte yandan, çökmenin ardından onarım ve iyileştirme çalışmalarının başladığı Kumpirciler Sokağı’nın son hali havadan görüntülendi.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50792 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.