Katliamda yitirilen 35 aydın ve sanatçı anıldı

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Sivas Katliamı’nın 27 Yıl dönümünde, katliamda yitirilen 35 Can’ı, Beşiktaş Cemevi ve Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde bulunan Unutmamak Müzesi’nde katıldığı iki ayrı etkinlikle andı.

Sabah saatlerinde Beşiktaş CemEvi’ne gelen Rıza Akpolat’ı cemevi yetkilileri karşıladı. Akpolat, 27 yıl önce bugün Sivas’ta bulunan Madımak Oteli’nde katledilen 35 aydın ve sanatçının fotoğraflarının bulunduğu ve mumların yakıldığı yere karanfil bıraktı.

Beşiktaş Cemevi’nden ayrıldıktan sonra Mustafa Kemal Kültür Merkezi’ne geçen Rıza Akpolat, burada bulunan Unutmamak Müzesi’ni gezerek yetkililerden, müzede sergilenen eserler hakkında bilgi aldı. Sivas Katliamı temalı ve 35 çağdaş sanatçının kendileri tarafından bir bölümü yakılmış eserlerinin sergilendiği müzedeki incelemelerinin ardından ziyaretçilere açılan defteri imzalayan Akpolat duygulu anlar yaşadı.

Ayrıca konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Rıza Akpolat;

“Sivas Katliamı’nın yüreğimizdeki acısı dinmez, bu yara kapanmaz. Madımak’ta yaşanan vahşeti ve yitirdiğimiz 35 canı unutmamak boynumuzun borcu. Onları saygıyla anıyor ve sizleri Unutmamak Müzemize davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50519 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.