Covid-19 ile mücadelesi Avrupa’da ses getirdi

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş Belediyesi’nin, Covid19’la olan başarılı mücadelesine European Network of Innovation For Inclusion (Avrupa Kapsayıcılık için İnovasyon Ağı)’ın web sitesinde geniş bir şekilde yer verildi.

European Network of Innovation For Inclusion (Avrupa Kapsayıcılık için İnovasyon Ağı)’ın web sitesi, kuruluşuna Türkiye’den üye olan ilk belediye olma özelliğini taşıyan Beşiktaş Belediyesi’nin, Covid19’la olan başarılı mücadelesine geniş bir şekilde yer verdi. Web sitesinde Beşiktaş Belediyesi’nin salgına karşı geliştirdiği yenilikçi ve köklü önlemlerin altının çizildiği basın bültenleri yayımlandı.

Beşiktaş Belediyesi’nin yeni üyesi olduğu European Network of Innovation For Inclusion’un (Avrupa Kapsayıcılık için İnovasyon Ağı) resmi web sitesinde ‘Üye Faaliyetleri’ bölümünde belediyenin hazırladığı ve pandemiye yönelik geliştirilen çalışmaların anlatıldığı bültenler ‘Covid-19’ başlığı altında okuyuculara sunuldu. Organizasyonun web sayfasında Beşiktaş Belediyesi’nin pandemi sürecinde komşularına hizmet vermek için çalışmalarını hızlıca dijitale taşımasına dikkat çekildi. İnternet sitesinde Halk Sağlığı Dijital Merkezi’nin çalışmalarından vatandaşların sağlık sorunlarına yanıt verebilmek için faaliyete geçirilen online tıbbi danışmanlık hizmetlerine, çocuklara ve gençlere yönelik online eğitimlerden sanatseverlere ve okyuculara dijital sergilerden dijital kitaplara kadar pek çok hizmete ayrıntısıyla yer verildi.

Ayrıca öğrenci yurtlarının sağlık çalışanlarına açılması, ileri yaştaki komşuları ve can dostları için hayata geçirilen birçok hizmet de sitede yer aldı.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da European Network of Innovation For Inclusion(Avrupa Kapsayıcılık için İnavasyon Ağı)’na Türkiye’den katılan ilk belediye olduklarını ifade ederek; ‘’Bizim için tüm Avrupa’yı kapsayan bir platforma üye olmak ve çalışmalarımızın bu alanda yer alması çok önemli. Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs(Covid-19) salgını dolayısıyla biz de Beşiktaş’ta önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Bu kapsamda yaptığımız çalışmalar hem ülkemizde hem de European Network of Innovation For Inclusion iş birliğiyle Avrupa’da ilgi çekti. Çalışmalarımız pandemi sürecinde olduğu gibi yeni atılan normalleşme adımları sürecinde de devam edecek’’ dedi.

European Network of Innovation For Inclusion nedir?

European Network of Innovation For Inclusion (Avrupa Kapsayıcılık için İnovasyon Ağı), kapsayıcı emek piyasası yaratılmasına katkı sunmak amacıyla kurulmuştur. 2014-2020 Sosyal Kapsayıcılık ve Sosyal Ekonomi’ye Yönelik Operasyonel Program kapsamında İspanya’daki Avrupa Sosyal Fonu tarafından finanse edilen uluslararası bir iş birliği projesidir.Avrupa’da daha kapsayıcı bir iş gücü piyasası yaratılmasına araç olması niyetiyle sosyal kurumlar, şirketler, kamu idareleri vb. arasında sosyal inovasyonu teşvik etmek için küresel insani yardım kuruluşu ‘Açlığa Karşı Eylem’ tarafından başlatılmıştır. Esas amacı, iyi uygulamaların paylaşımı ve Avrupa programlarına katılımlar ile, Avrupa’da istihdam ve girişimcilik projeleri geliştirilmesine yardımcı yenilikçi bir sosyal kapsayıcı ekosistem oluşturmaktır.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50790 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.