Ortaköy’deki tarihi çeşme onarılarak kullanıma açıldı

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş Ortaköy Meydanı’nda bulunan tarihi Hamidiye Çeşmesi onarıldı. Edinilen bilgilere göre; Beşiktaş Belediyesi, Ortaköy Meydanı’nda bulunan ve bir süredir hasarlı olan Hamidiye Çeşmesi’ninbakım ve onarım çalışmasını Prof. Dr. Ferit Özşen’in katkılarıyla tamamladı. Beşiktaş Belediye BaşkanıRıza Akpolat da çeşmenin tarihi dokusuna uygun olarak yapıldığını ve ilçenin kültürel değerlerine her zaman sahip çıkılacağını belirtti.

İlçenin birçok noktasında incelemelerde bulunarak kentin tarihi ve kültürel dokusunun korunması için büyük bir titizlikle çalışmalar gerçekleştiren Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Ortaköy Meydanı’nda bulunan ve geçtiğimiz günlerde meydana gelen bir kaza sonrası zarar gören Hamidiye Çeşmesi’nin mimari yapısına uygun olarak yeniden kullanıma kazandırılacağını belirtmişti. Bakım ve onarım çalışmasının yapılması için kaldırılan çeşme Prof. Dr. Ferit Özşen’in katkılarıyla tarihi dokusuna uygun bir şekilde onarımı yapıldı ve yeniden ilçe sakinlerinin hizmetine açıldı. Geçmişten günümüze gelen çeşmeler mirasımızdır diyen Başkan Akpolat, Hamidiye Çeşmesi’nin görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşarak duygularını şu sözlerle dile getirdi.

‘’Beşiktaş’ta tarihi mirasımıza, sokak dokularının en önemli unsurlarından olan çeşmelerimize sahip çıkıyoruz. Prof. Dr. Ferit Özşen’in katkısıyla hasar gören Hamidiye Çeşmesi’nin bakım ve onarımını yapıp komşularımızın kullanımına hazır hale getirdik.’’

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50790 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.