Beşiktaş’taki camiler dezenfekte edildi

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Koronavirüs salgını sonrası ibadete kapatılan ve normalleşme adımları kapsamında 29 Mayıs’ta tekrar vatandaşlara açılacak olan Beşiktaş’taki ibadethaneler dezenfekte edildi.

Beşiktaş Belediyesi ekipleri, Koronavirüs (Covid-19) salgını sonrası ibadete kapatılan ve normalleşme adımları kapsamında 29 Mayıs’ta tekrar vatandaşlara açılacak olan cami, mescit, cemevi, kilise ve sinagoglarda dezenfekte işlemi gerçekleştirdi. İlçe genelinde uygulanan çalışmalar kapsamında belirlenen ibadethaneler steril hale getirildi.

Koronavirüs (Covid-19) salgını sonrası tüm dünyada yaşanan gelişmelerle birlikte Türkiye’de de normalleşme adımları atılmaya başlandı. Kademeli olarak devam eden normalleşme süreci kapsamında ibadete kapatılan cami ve mescitler 29 Mayıs tarihi itibariyle Cuma namazıyla birlikte açılmaya başlıyor. Bazı hijyen kuralları kapsamında açılacak olan camilerde ise tüm ülke genelinde dezenfekte ve hijyen çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda Beşiktaş’ta da belediyeye bağlı ekipler kaymakamlıktan alınan izinle birlikte dezenfekte işlemlerine hız verdi. İlçe genelinde yürütülen çalışmalar kapsamında yer alan ibadet alanları Beşiktaş Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce dezenfekte edilerek yasağın bitmesi sonrasına hazır hale getirildi. Dezenfekte işlemleri haftalık olarak düzenli bir şekilde gerçekleştirilecek ibadethanelerde, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak çizgiler de çizilecek.

“Beşiktaş’taki camilerimiz 29 Mayıs için hazırlanıyor”

Vatandaşların sağlıklı koşullar altında ibadetlerini yerine getirebilmeleri için ibadethanelerin hepsinin dezenfekte edildiğini söyleyen Başkan Akpolat: “Beşiktaş’taki komşularımız gönül rahatlığıyla ibadetlerini yerine getirebilirler. 29 Mayıs’ta Cuma namazı kılınacak camilerin avlularının da sosyal mesafe kuralları dikkate alınarak zemin işaretlemelerinin yapılacağını belirten Başkan Akpolat, vatandaşları sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına uymaları konusunda da uyardı.”

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50481 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.