19 Mayıs coşkusu Beşiktaş’ta devam ediyor

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Koronavirüs önlemleri kapsamında kutlanacak olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu Beşiktaş’ta devam ediyor.

Beşiktaş Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda birbirinden renkli etkinliklere imza atarak vatandaşların bayram coşkusuna ortak olacak. Edinilen bilgilere göre; Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat mobil kortejle ilçenin bütün sokak ve mahallerini dolaşarak komşularının bayramını kutlayacak. Saat 21.00’da ise bütün Beşiktaş tek yürek olup pencere ve balkonlardan İstiklal Marşı’nı okuyacak.

Beşiktaş Belediyesi, Koronavirüs’le mücadele kapsamında sokağa çıkma yasağının olduğu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Ata’sına sahip çıkarak, gün boyu sürecek etkinlikler düzenleyecek. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın katılımıyla sabah saat 10.00’da Beşiktaş Anadolu Lisesi bahçesinde resmi tören gerçekleşecek. Saatler 14.00’ı gösterdiğindeyse Beşiktaş Belediyesi Levent Hizmet Binası önünden Başkan Rıza Akpolat’ın da katılımıyla 101.Yıl Mobil Kortej etkinliği bando ekibiyle birlikte start alacak. Beşiktaş’ın bütün sokakları ve mahallerinde Ata’mızın sevdiği marşlar ve parçalar çalınarak bayram coşkusu doyasıya yaşanacak. Saat 14.00’da Beşiktaş Belediyesi’nin Youtube kanalında sevilen yazar ve şair Sunay Akın Beşiktaş sakinleriyle birlikte olacak. Programın akışında ayrıca zeybek gösterisi ve Atatürk’ün sevdiği şarkılar dinletisi de yer alacak.

Ayrıca Milli Mücadelemizin 101 Yılı çeşitli dijital etkinlikler ile de kutlanacak.

Öte yandan,  Beşiktaş Belediyesi ve Biryudumkitap iş birliği ile Atatürk hakkında yazılmış ve Atatürk’ün sevdiği kitaplardan oluşan özel bir kitap listesi hazırlandı. Kitapseverler Beşiktaş Belediyesi özel koduyla Biryudumkitap uygulaması üzerinden ücretsiz olarak 60 gün boyunca bu kitaplara erişebilecek.

Kitapseverler ayrıca Audioteka uygulaması üzerinden Beşiktaş Belediyesi’nin kütüphanesinde yer alan sesli kitaplara yine Beşiktaş Belediyesi’ne özel bir kodla 30 gün boyunca ücretsiz olarak erişebilecek. Kütüphanede Cumhuriyet tarihimizin en önemli eserlerinden Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk eserinin tamamının sesli versiyonu ile klasik eserlerin sesli versiyonları bulunuyor. Vatandaşlar besiktascagdas.com sitesindeki online dijital sergiyi de 19 Mayıs – 7 Haziran tarihleri arasında ziyaret edebilecek.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50525 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.