Beşiktaş’ta 50 yılı aşkın bir sorun çözüme kavuşuyor

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş’ın yıllardır çözümlenmemiş alt yapı sorunları tek tek çözüme kavuşuyor. Edinilen bilgilere göre; Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, İski ile birlikte Ortaköy Dereboyu Caddesi’nde devam eden 387 metrelik dere ıslahı çalışmalarını yerinde inceledi. Beşiktaş Ortaköy Dereboyu Caddesi’nde yapılan çalışma ile karışık sistem çalışlan yağmursuyu hatları ve atıksu hatları birbirinden ayrıştırılarak Beşiktaş’ın yıllardır çözülemeyen sel baskınları sorunu kalıcı olarak çözüme kavuşacak. Sahada, mahalle muhtarlarıyla incelemelerde bulunan Başkan Akpolat İSKİ genel müdürü Raif Mermutlu’dan bilgi aldı. Çalışmalar bittiğinde 387 metre dere ıslahının yapılacağı projede özverili bir şekilde çalışan mesai arkadaşlarına teşekkür eden Başkan Akpolat sözlerini şu şekilde sürdürdü:

‘’Burası çok önemli bir nokta COVID-19 süreciyle mücadele ediyoruz ama bir yandan bunu da bir fırsata dönüştürmüş durumdayız. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na teşekkür ediyoruz. İski Genel Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz. Çünkü Ortaköy İstanbul trafiği açısından İstanbul’un en kalabalık noktalarından bir tanesi. Burada hem su baskınları hem de çökmeler oluyordu. Buradaki sorunların hepsini bir arada çözmüş olacağız. Vatandaşlarımız da tabi biraz sabredecekler. Tekrar teşekkür ediyoruz sizlerin adına da, Beşiktaş halkına da. Bütün arkadaşlarımın emeklerinize sağlık.’’

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da yapılan çalışmaların görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşarak şunları belirtti:

‘’Göreve gelirken halkımıza ve muhtarlarımıza söz verdiğimiz gibi, çok uzun yıllardır yağışlı günlerde Beşiktaş halkının hayatını kabusa çeviren altyapı sorunlarını İstanbul  Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği içerisinde çözüyoruz. Bu zor günler yanıltmasın, mutlu günleri Beşiktaş’a getireceğiz.’’

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50577 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.