Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan Dolmabahçe’de anıldı

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ı Dolmabahçe’de andı. 48 yıl önce idam edilen Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan için Dolmabahçe’de bir anma töreni düzenlendi.

6 Mayıs 1972’de idam edilen 68 devrimci gençlik hareketinin önderlerinden Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan için Dolmabahçe’de düzenlenen anma törenine Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Beşiktaş CHP İlçe Başkanı Gözde Fil ve CHP Beyoğlu İlçe Başkanı Şahin Dil katıldı.

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle sosyal mesafeye dikkat edilerek ellerinde pankartlarla Dolmabahçe sahile yürüyen Başkan Akpolat ve partililer ellerindeki kırmızı karanfilleri denize bıraktı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, burada kısa bir açıklama yaparak Denizlerin anısına sahip çıkacaklarını ve onların değerlerini hayata geçireceklerini söyleyerek sözlerine şu şekilde ifade etti:

‘’Tam bağımsız Türkiye için hayatlarını gözlerini kırpmadan feda eden Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın anısı önünde saygı ile eğiliyoruz. Bugün bulunduğumuz koltuklarda görevimizi layıkıyla yerine getirerek üç fidanın hayatını feda ettiği ilkeleri hayata geçirelim. Katılımcı, şeffaf, hesap verilebilir bir yönetim anlayışını hayata geçirebilmek Türkiye’deki bu yerel pratiği iktidara dönüştürdükten sonra onlara olan borcumuzun bir kısmını yerine getirmiş olacağız. ‘’

Başkan Rıza Akpolat sosyal medya hesabından anmaya ilişkin bir paylaşım yaparak duygularını şu sözlerle dile getirdi:

‘’Bu sabah CHP Beşiktaş İlçe Başkanımız Gözde Fil ve CHP Beyoğlu İlçe Başkanımız Şahin Dil ile beraber, Boğaz’ın sularına al karanfillerimizi bıraktık. Salgın nedeniyle bugün burada olamayanlar adına üç fidanımızı, Denizleri andık.’’

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50577 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.