Beşiktaş’ın sokaklarına korunaklı su ve mama kapları yerleştirildi

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Koronavirüs salgınıyla birlikte insanların evde kalması sonrası ihtiyaçları daha da artan sokak hayvanları için Beşiktaş Belediyesi tarafından yeni bir uygulamayı hayata geçirdi.

Beşiktaş Belediyesi, Koronavirüs salgınıyla birlikte insanların evde kalması sonrası ihtiyaçları daha da artan sokak hayvanları için yeni bir uygulamaya imza attı. Dış etkenler nedeniyle plastik kaplarda bozulan mamaların kapları yenilenerek, daha steril ve korunaklı olan mama kaplarıyla değiştirildi. Yeni tasarlanan mama kapları ilçenin pek çok noktasına yerleştirildi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgını sonrası Türkiye’de de sıkı tebdirler alınmaya başladı. Bu tedbirler kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta Ramazan Bayramı’na kadar her hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı kamuoyuyla paylaşıldı. İnsanların sokaklara çıkamayacak olması en fazla sokakta yaşayan canlıları etkiliyor. Bu kapsamda zor durumda olan ve temel ihtiyaçları daha da artan sokak hayvanları için belediye ekipleri yoğun bir çaba gösteriyor. Beşiktaş Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri salgın süreciyle birlikte çalışmalarını artırarak her gün ilçenin birçok noktasına su ve mama bırakıyor. Ekipler kısırlaştırma, aşılama ve tam donanımlı sokak hayvanları ambulansı Mobivet ile tüm hizmetlerine devam ediyor. Sokak hayvanları için örnek çalışmalar gerçekleştiren Beşiktaş Belediyesi bu süreçte bir yeniliğe daha imza attı. Yağmur, çöp, toz, toprak gibi dış etkenler nedeniyle kirlenerek bozulan mamalar için daha korunaklı su ve mama kapları tasarladı. Olumsuz hava koşularından etkilenmeyen yeni su ve mama kapları Beşiktaş’ın pek çok önemli noktasına monte edildi.

Can dostlarımız için hayata geçirdik

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat sokak hayvanları için yeni tasarlanan korunaklı su ve mama kaplarıyla ilgili olarak sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda; ‘’ Can dostlarımız için dağıttığımız mamaların yağmur, çöp ve toz toprak gibi dış etkenler nedeniyle kirlenip bozulmasının önüne geçmek için, Beşiktaş genelinde belirli noktalara korunaklı su ve mama kapları yerleştirdik. Böylece hem can dostlarımızın aç ve susuz kalmasının hem de mama israfının önüne geçeceğiz’’ dedi.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50577 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.