23 Nisan’da Beşiktaş’ta online geçit töreni yapılacak

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100 Yıl dönümü dolayısıyla Youtube kanalından çocuklara özel bir yayın gerçekleştirerek miniklerin bayram coşkusuna ortak olacak. Edinilen bilgilere göre; Beşiktaş’ın cadde ve sokaklarının bayraklarla donatıldığını belirten Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat komşularına seslendi ve herkesi online olarak düzenlenecek olan 23 Nisan Online Geçit Töreni’ne davet etti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100 yılı bu sene Koronavirüs salgını nedeniyle evlerde kutlanacak. Türkiye’nin birçok yerinde online kutlamalar yapılarak minikler bayram coşkusunu doyasıya yaşayacak. Beşiktaş Belediyesi ilçenin cadde ve sokaklarına 23 Nisan’a sayılı günler kala ‘’100. Yılında Her Evde Kutlu Olsun’’ afişlerini billboardlara astı ve her yeri bayraklarla donattı. Beşiktaşlı vatandaşlar da evlerini Türk Bayrakları ve Atatürk’ün posterleriyle süsleyerek bayramı kutlamaya başladı. Dünyaca ünlü projelere imza atan Beşiktaş Çocuk Korosu da tüm dünya çocukları için 23 Nisan 100 Yıl Marşı’nı seslendirdi. Ayrıca 23 Nisan akşamı tüm Türkiye’de olduğu gibi Beşiktaş’ta da akşam saatlerinde hep bir ağızdan İstiklal Marşı okunarak bayram en güzel şekilde kutlanacak.

Beşiktaş Belediyesi 100 Yıla özel kutlamalar kapsamında miniklerin bayramını renklendirmek için çocuklara boyama seti ve bayrak dağıtmaya başladı. Beşiktaş Belediyesi YouTube Kanalı’da 23 Nisan’a özel çocuk filmlerinden, kukla ve meddah gösterimlerine eğitici ve eğlendirici zengin içeriklerle dolu bir yayın akışı hazırlayarak çocukların bayramı neşe ve coşku içinde geçirmesine katkı sağlayacak.

Başkan Akpolat’tan anne ve babalara online geçit töreni çağrısı

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’da sosyal medya hesabından bir çağrı yaparak anne ve babalara seslendi, bütün çocukları Online Geçit Töreni’ne davet ederek şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili anne babalar, çocuklarınızın fotoğrafını #HerEvdeKutluOlsun hashtag’iyle bizimle paylaşın, Instagram hesabımızdan yayınlanacak 23 Nisan’a özel online geçit töreninde onlar da yerini alsın. Bu yıl #23Nisan’da evdeyiz ama online geçit töreniyle Beşiktaş’ta hep beraberiz!”

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50577 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.