Beşiktaş zabıta ekiplerinden semt pazarında sıkı denetim

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş’ta her cumartesi kurulan semt pazarı hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle cuma gününe alındı. Beşiktaş Belediyesi zabıta ekipleri de hem pazarcı esnafını denetlemek hem de vatandaşları bilgilendirmek için görevinin başındaydı. Girişte önce el dezenfektanı kullanan vatandaşlar ateş ölçümünden sonra pazar yerine alındı.

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle tüm dünyada ve ülkemizde tedbirlerin üst seviyeye çıkarıldığı bu günlerde 18-19 Nisan günleri arasında 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Hafta sonu için uygulanan yasak nedeniyle Beşiktaş’ta her cumartesi kurulan halk pazarı bu hafta cuma günü kuruldu. Sosyal mesafe kurallarının her zamankinden daha fazla önemli olduğu bu günlerde Beşiktaş Belediyesi zabıta ekipleri de hem pazarcı esnafının kurallara uyup uymadığını denetledi hem de vatandaşlara uyması gereken kuralları tekrar hatırlattı. Ekipler halk pazarına gelenlerin önce ateşini ölçtü ardından da vatandaşları el dezenfektanı kullanmaları konusunda uyardı. Tüm kontroller yapıldıktan sonra vatandaşlar pazar alanına alındı.

Pazardaki vatandaşlar belediyenin uygulamalarından memnuniyetlerini dile getirerek şunları söyledi; ‘’ Girişte yapılan ateş ölçümlerinden, kontrollerden ve ürünlerin elle seçilmemesinden çok memnun olduk. Cumartesi kurulacak pazarımızın cuma günü kurulacak olmasının önceden bize hatırlatılması da ayrıca mutluluk verici bir durum’’ dedi.

Esnaflar ise sokağa çıkma yasağından dolayı pazarın kurulmamasından olumsuz olarak etkilendiklerini ifade ederek ‘’Cuma günü açılmış olması hem bizler için hem de vatandaşlar için güzel bir uygulama oldu. Hiç kimse mağdur olmadı ‘’ şeklinde konuştu.

Komşularımız için görev başındayız

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da vatandaşların sağlığı için denetimlerin devam ettiğini belirterek sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu. ‘’Cumartesi Semt Pazarımız, hafta sonunda uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle dün kuruldu. Hem pazarcı esnafının hem de ihtiyacını pazardan karşılayan komşularımızın sağlığı ve güvenliği için zabıta ekiplerimiz görevi başındaydı.’’

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50577 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.