Muhtaç sokak hayvanlarının yardımına koşuyorlar

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş Belediyesi, Koronavirüs’e karşı mücadele edilen bu zor günlerde can dostlarını yalnız bırakmıyor. Edinilen bilgilere göre; komşularından gelen ihbarları değerlendirerek “Sokak Hayvanları Ambulansı” ile yardıma muhtaç sokak hayvanlarının yardımına koşuyor.

Koronavirüs ( Covid-19) tüm dünyada hızla yayılmaya devam ederken sokak hayvanlarının hayatını da olumsuz etkiledi. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat bütün komşularımıza yardım ettiğimiz bu günlerde sokakta yaşayan can dostlarını da unutmadıklarını belirtti. Beşiktaş Belediyesi’ne bağlı Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri salgın nedeniyle iş yerlerinin kapanması ve vatandaşların ‘Evde kal’ çağrılarına uyması nedeniyle yeterli besin alamayan sokak hayvanlarına sürekli olarak mama, yem ve su takviyesi yapmaya devam ediyor. Ayrıca komşularından gelen ihbarları da değerlendiren ekipler ‘Mobivet’ Sokak Hayvanları Ambulansı ile olay yerine giderek can dostlarını uzman veteriner hekimleri tarafından tedavi altına alıyor. Evinin önünde beslediği can dostuna bakan bir Beşiktaş sakini yardımlarından ötürü belediye ekiplerine teşekkür ederek şu ifadeleri kullandı:

Beşiktaş Belediyesi de bu süreçte tam donanımlı hayvan ambulansıyla sokaktaki can dostlarına hizmet veriyor. Vatandaşlardan gelen ihbarları anında değerlendiren Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri en kısa zamanda olay yerine giderek yardıma ihtiyacı olan hayvana müdahale ediyor. Tam donanımlı hayvan ambulansında müdahalede bulunulan sokak hayvanları gerekli durumlarda Beşiktaş Belediyesi Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavileri gerçekleştiriliyor.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50577 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.