Beşiktaş Belediyesi ileri yaştaki komşularına hijyen seti dağıttı

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş Belediyesi Koronavirüs salgını nedeniyle ihtiyaçlarını karşılayamayan ileri yaştaki komşularına ve dezavantajlı bireylere hijyen seti dağıttı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da yapılan çalışmaları yerinde izleyerek, Evde kalmanın kritik öneme sahip olduğu bugünlerde risk grubundaki vatandaşlarımızın dışarıda dezenfekte ve hijyen ürünleri aramasını istemiyoruz, yerinde hizmet anlayışıyla ihtiyaçlarını biz onlara ulaştırıyoruz ’’dedi.

7/24 dezenfekte çalışmalarına devam eden Beşiktaş Belediyesi, Koronavirüs salgınına karşı yeni önlemler almaya devam ediyor. İhtiyaçlarını karşılayamayan, öncelikli olarak 75 yaş üstü yalnız yaşayan, engelli ve dezavantajlı bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak için yüzlerce eve giderek hijyen seti dağıttı. Beşiktaş Belediyesi Sosyal Yardım ve İşler Müdürlüğü personeli tarafından vatandaşlara verilen pakette; maske, eldiven, dezenfektan, sıvı sabun ve bilgilendirici el broşürü yer alıyor. İleri yaştaki komşularının evlerinde sağlıklı, huzurlu ve güvenli bir şekilde zaman geçirilebilmesi için çalışan ekipler, vatandaşlara Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın sevgi ve selamlarını iletirken onlarda aldıkları hizmetlerden ötürü kendilerini yalnız hissetmediklerini ve çok mutlu olduklarını söyleyerek Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’a ve ekibine teşekkür ettiler.

“İleri yaştaki komşularımızı korumak ve ihtiyaçlarını karşılamak için onların yanındayız”

Çalışmaları yakından takip eden Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat komşularına Sağlık Bakanlığı’nın “evde kal” çağrısına uyulması gerekliliğini hatırlatarak şunları söyledi:

‘’Yeni Koronavirüs salgınında başlıca risk grubunu ileri yaştaki komşularımız oluşturuyor.Yaşlılarımızın mutlaka evde kalmaları ve kendilerini karantina altına almaları konusuna hassasiyet göstermelerini istiyoruz. Zorunlu hallerde dışarı çıkmak durumunda kalırlarsa,kendilerine gerçekten çok dikkat etmeleri gerekiyor. Biz de bu nedenle Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz aracılığıyla, esenlik hizmeti verdiğimiz komşularımız için bir hijyen seti hazırladık. Bu setin içinde yeni Koronavirüsle ilgili bilgilendirici broşürümüz el dezenfektanı, maske, eldiven bu sabun yer alıyor. Çünkü bu malzemelerden bazılarını dışarıda bulmak artık çok zorlaştı. Yaşlılarımızın dışarıya çıkıp market ve eczanelerde bu ürünleri aramasını istemiyoruz. Onların evlerinde güvende olmaları için biz bu hijyen setini onlara ulaştırıyoruz.Bu süreçte yaşlılarımızın diğer ihtiyaçlarını karşılamak için de gerekli hazırlıklarımızı ve planlamamızı yapmaktayız. İhtiyaca göre yeni uygulamalarımızı da hızlıca hayata geçireceğiz.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50504 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.