Beşiktaş’ta nikahlar törensiz kıyılacak

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş Belediyesi, Koronavirüs ile mücadele ederken vatandaşlara kolaylık sağlayan uygulamalar sunmaya devam ediyor. E-nikah sistemiyle online olarak nikah dairesine gitmeden başvuru yapan vatandaşların nikahları koronavirüs(COVID-19) önlemleri kapsamında; geçici süreliğine törensiz ve sadece iki şahit eşliğinde kıyılacak.

Ülkemizde koronavirüs vakalarının artmaya başlamasıyla birlikte belediyeler de kendi önlemlerini almaya başladı. Beşiktaş Belediyesi de bu kapsamda dezenfekte ve hijyen çalışmalarına ara vermeden devam ederken vatandaşların hayatını kolaylaştıran farklı projelere de imza atıyor. Dijital belediyecilik uygulamalarının önemini her fırsatta dile getiren Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, “Evde Kalma”nın kritik öneme sahip olduğu bu günlerde vatandaşların belediyeye gelmeden işlemlerini hızlıca dijital kanallar üzerinden yapabileceğini ve bu hizmetlerin güçlendirileceğini belirtti.

Bu zor dönemde, Beşiktaş Belediyesi, Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde evlenecek çifler için de yeni bir düzenleme başlattı. Online olarak başvuru yapan çiftlerin Beşiktaş Evlendirme Dairesi’nde yapılacak nikah törenleri belirli kurallar doğrultusunda gerçekleştirilecek.

Koronavirüs önlemleri kapsamında;

Beşiktaş Evlendirme Dairesi’ndeki tüm nikâhlar geçici süreliğine törensiz ve sadece iki şahit eşliğinde kıyılacaktır.

Evlenecek çiftlerin nikâhlarını ileriki bir tarihe ertelemeleri tavsiye edilmektedir. Nikâhların ertelenmesi durumunda belediye tarafından çiftlere her türlü kolaylık sağlanacaktır.

Yeni nikâh başvurularında Mayıs ayından önceki bir tarihe nikâh günü verilemeyecektir. Bu tarih ulusal düzeyde alınacak tedbirlere göre yeniden güncellenebilecektir.

Yeni nikâh başvurusu yapacak çiftlerin başvurularını Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan ve belediye web sitesinden kolayca ulaşabilecek “Online Nikâh Başvuru Uygulaması” üzerinden yapmaları tavsiye edilmektedir.

Son 15 gün içinde yurt dışı ziyareti gerçekleştirmiş olan çiftlerimize geçici süre ile nikâh günü verilemeyecektir.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50471 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.