Beşiktaş Neslican Tay Parkı’nda mücadelenin ve umudun sembolleri yer alacak!

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş Belediyesi ve Bahçeşehir Üniversitesi, Türkiye’de kanserle mücadelede simge haline gelen Neslican Tay’ın ismini yaşatmak için ‘Anıt Tasarım Çalıştayı’ gerçekleşirdi. Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerinin gruplar halinde yaptığı sunumda jüri, ‘The Iron Woman’ isimli projeyi seçti.

Geçtiğimiz Eylül ayında 21 yaşında hayata gözlerini yuman Neslican Tay’ın kansere karşı vermiş olduğu mücadele Türkiye’de herkesin takdirini kazanmıştı.Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da Neslihan Tay’ın anısını yaşatmak ve kanser hastalarına umut olabilmesi için harekete geçti. Bu kapsamda Beşiktaş Belediyesi ve Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencileri,‘Anıt Tasarım Çalıştayı’ gerçekleştirdi. Öğrenciler gruplar halinde, bir ay boyunca Beşiktaş’ta açılacak Neslican Tay Parkı için çeşitli tasarımlar geliştirdi.Sunumlarını yapan öğrenciler, Neslican’ın mücadelesinin unutulmasını engellemek, cesaretini sonraki nesillere aktarmak ve anısını yaşatmak için çeşitli semboller geliştirdiklerini belirtti.

Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Dündar başkanlığındaki jüriye Beşiktaş Belediyesi’nden Park ve Bahçeler Müdürü Azem Dursun, Kültür ve Sosyal İşlerMüdürü Mehmet Mandacı ve Yüksek Peyzaj Mimarı Burcu Şalikoğlu katılarak öğrencilerin yapmış olduğu projeleri dinledi.

Jüri, yaptığı değerlendirmeler sonrasında ‘The Iron Woman’ adlı anıt tasarımların önümüzdeki Mart ayında açılacak olan Neslican Tay Parkı’nda hayata geçirilmesine karar verdi. Öğrenciler projeyi geliştirirken Neslican’ın tüm olumsuzluklara rağmen hayata olumlu bakışından yola çıktılarını ve bu kapsamda parkın, Neslican’ın mücadelesinin bir simgesi olması gerektiğini belirttiler.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50756 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.