Sevgililer Beşiktaş’ta aşklarını tazeledi

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş Belediyesi, 14 Şubat Sevgililer Günü’nü birbirinden farklı içeriklerle kutladı. Barbaros Meydanı süslenerek binlerce kırmızı gül çiftlere dağıtıldı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da Kuruçeşme’de bir restoranda Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Etiler Yaşam Evi’nde yaşayan ve evliliklerinde kırk yılı aşmış çiftlerle öğle yemeğinde bir araya geldi.

Beşiktaş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü organizasyonu ile Barbaros Meydanı’nda vatandaşların 14 Şubat Sevgililer Günü’nü kutladı. Vatandaşlar, meydanın girişinde kurulan sekiz metre uzunluğundaki kalp ikonlu ‘Aşk Yolu’nu gün boyunca kullandı. Beşiktaş’ta yaşamış şairlerin dizelerinden oluşturulan en güzel aşk sözlerinin yer aldığı kalp figürlerine çiftler yoğun ilgi gösterirken kırmızı kalp görünümündeki fotoğraf panosunda da aşklarını resmettiler. Ayrıca binlerce kırmızı gülde sevgililere dağıtıldı.

Beşiktaş’ta Aşk Başkadır

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ve eşi Derya Akpolat ile birlikte Kuruçeşme’de bir restoranda Beşiktaş Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Etiler Yaşam Evi’nde yaşayan ve evliliklerinde kırk yılı aşmış çiftlerle öğle yemeğinde bir araya geldi. Beşiktaş’ta aşk başkadır diyen Başkan Rıza Akpolat şu ifadeleri kullandı:

‘’ Bugün sevgililer günü. Aslında antik çağdan kalma Romalılar’ın bir geleneği. Bugünlere kadar aktarılmış değişik vesilelerle. Senede bir günde olsa bugünü hatırlamak, aslında sevgililer anlamında değil ama sevgi günü olarak kabul etmek, varsa dargınlıkların, küskünlüklerin giderildiği, insanların birbirine sarıldığı, sevgiyle baktığı bir günü hep beraber yaşıyoruz. Beşiktaş’ta aşk başkadır. Hep denir, efsanelere de konu olmuştur. Bu geleneğini devam ettirir. Bugünde hem aşıklar yokuşunda bir programımız oldu. Binlerce insanın fotoğraf çektirdiğini gördük.

Çiçekler dağıtıldı insanların sıkça bulunduğu yerlerde. Bugün eşimle birlikte Etiler Yaşam Merkezi’ndeki evliliklerinde en az kırk yılı doldurmuş, bu konuda çok iyi örnek olabilecek nitelikte vatandaşlarımızla beraberiz. Beraberce sevgiyi paylaşıyoruz” ifadelerini kullandı. ‘’

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50471 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.