Öğrencilerin karne heyecanına ortak oldular

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ile Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan, Lütfi Banat İlkokulu’nda düzenlenen karne törenine katıldı.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ile Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan, Lütfi Banat İlkokulu’nda düzenlenen karne törenine katılarak, öğrencilerin karne heyecanına ortak oldular. Beşiktaş Belediyesi’nin yayınladığı basın bülteninde karne töreni ile ilgili aşağıdaki ifadelere yer verildi:
“Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Lütfi Banat İlkokulu’nda düzenlenen karne törenine katıldı. Öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Başkan Rıza Akpolat, miniklere ara tatili verimli geçirmeleri tavsiyesinde bulunarak Dünya Çocuk Edebiyatı’nın önde gelen eserlerinden oluşan kitap seti hediye etti.

2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılının ilk yarısı bugün tamamlanırken ülkede bütün öğrenciler karne heyecanı yaşadı. Beşiktaş’ta da Lütfi Banat İlkokulu’nda karne töreni düzenlendi.

Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman da düzenlenen törene katılarak öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Sunuculuğunu minik ilkokul öğrencilerinin yaptığı törende Lütfi Banat İlkokulu öğrencileri korosu sömestr tatiline özel en güzel şarkılarını seslendirdi. Öğrencilerin halk oyunu gösterisi de düzenlediği program katılımcılardan büyük beğeni topladı. Tören sonrası Başkan Rıza Akpolat tek tek sınıfları gezerek öğrencilere yarıyıl tatilini verimli geçirmeleri konusunda tavsiyelerde bulunarak, Dünya Çocuk Edebiyatı’nın önemli eserlerinden oluşan kitap seti hediye etti.

Tüm öğrencilerimizi ‘Sömestr Çocuk Festivali’mize bekliyoruz

Törende konuşan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, ‘’Bir tatil dönemi başlıyor. Öğrencilerimiz inşallah bu tatil döneminde önce dinlenecekler, sonra eğlenecekler ama en önemlisi bu tatil döneminde kitap okumayı unutmayacaklar. Biz Beşiktaş Belediyesi olarak bir dünya klasikleri serisi hazırladık. Öğrencilerimize onları vereceğiz. Onun dışında 25-28 Ocak tarihleri arasında Akatlar Kültür Merkezi’nde bir ‘Sömestr Çocuk Festivali’ hazırladık. Orada sinema filmleri, çocuk oyunları ve tiyatro gösterileri olacak. Bunun yanı sıra bilim okulları, bilim atölyeleri olacak. Oraya da bütün velilerimizi öğrencilerimizi de bekliyorum. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum‘’ dedi.

Ayrıca, karne töreni ile ilgili Twitter hesabında paylaşımda bulunan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

“Bu sabah Lütfi Banat İlkokulu’nda karnesini alan öğrencilerimize Belediyemizin dünya klasiklerinden oluşan kitap setini hediye ettik. 25-28 Ocak’ta düzenlenecek Sömestr Çocuk Festivalimize tüm çocuklarımızı bekliyoruz. Her adımda onların yanında olmaya devam edeceğiz.”

Öte yandan Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan, Twitter hesabından tören ile ilgili yaptığı paylaşımda aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Lütfü Banat ilkokulunda Eliz kızımız ile karne proğramına birlikte başladık ve tamamladık. Tüm öğrencilerimize güzel bir tatil diliyorum.”


Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50397 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.