Beşiktaş’ta hayvanlar için hayvanseverlere eğitim

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş Belediyesi, hayvanlara uygulanabilecek ilk yardım teknikleri, kedi ve köpeklerde beslenme eğitimi ve hayvanları korumaya yönelik güncel yönetmeliklerle ilgili bilgilendirmelerin yapıldığı seminer düzenledi.

Beşiktaş Belediyesi, hayvanlara uygulanabilecek ilk yardım teknikleri, kedi ve köpeklerde beslenme eğitimi ve hayvanları korumaya yönelik güncel yönetmeliklerle ilgili bilgilendirmelerin yapıldığı seminer düzenledi. Seminere hayvan severler büyük ilgi gösterdi. Hayvanların beslenmesi, hayvanlara uygulanacak ilk yardım teknikleri konusunda Zübeyde Ana Kültür Merkezi’nde Beşiktaşlı hayvan severlere bir eğitim semineri düzenlendi. Seminere Beşiktaş Belediye Sağlık ve Veteriner İşleri Müdürü Yadigar Baylan ve eğitimi veren Beşiktaş Belediyesi uzman veteriner hekimler de katıldı. Hayvan severlerin de büyük ilgi gösterdiği seminerde uygulamalı eğitim sonucu renkli görüntüler ortaya çıktı.

Önce hayvanseverleri eğitmek gerekiyor

Beşikteş Belediyesi Veteriner Hekimi Tolga Akyıldız, seminerde ilkyardım konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Hayvanseverlerin eğitilmesiyle hayvanlara büyük katkı sağlanacağını belirten Akyıldız, “Beşiktaş Belediyesi Veteriner İşleri olarak eğitimlere çok önem veriyoruz. Özellikle hayvanseverlerin eğitimlerine önem veriyoruz. Çünkü hayvan severleri eğittiğimiz zaman, bizlerden daha fazla hayvanlarla iç içe oldukları için acil müdahale ve beslenme gibi konularda hayvanların hayatını doğrudan etkileyecek düzeyde bilgilendirildiklerinde onların hayat kalitesinide artırabilirler. Acil müdehale ve hayvanların beslenmesiyle ilgili eğitimler veriyoruz. Bir sloganımız da var, ‘Acil müdahale hayat kurtarır, beslenme yaşatır’. Bu konudaki çalışmalarımız Beşiktaş Belediyesi olarak devam edecek” ifadelerini kullandı.

“Seminer son derece yararlı”

Seminere katılan hayvansever Pınar Güventürk, seminerin çok faydalı olduğunu belirterek, “Böyle bir girişimin olmasından dolayı son derece memnunuz. Çok güzel bir girişim. Bu sonra derece faydalıydı. Bende yıllardır kedi, köpek besliyorum ve çok şey öğrendim. Son derece yararlı. Bu seminerlerinin devamının gelmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.


Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50392 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.